Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Vannak olyan pc-s játékok...

Vannak olyan pc-s játékok amit kb.1 ember csinált. Én is szeretnék olyat, de nem tudom mi kell hozzá, és hogy hogy fogjak hozzá, és később hogy adjam ki?

Figyelt kérdés
2011. máj. 3. 23:38
 1/9 anonim ***** válasza:

Milyen játékot szeretnél csinálni? Pl. valami egyszerű logikait, vagy valami 3D-st, mondjuk FPS-t? Esetleg egy egyszerű grafikájú RPG-t(arra van szerkesztő is)?


És tudsz-e programozni? Ha 3D-s, akkor ismered-e a térbeli modellezés elméleti hátterét?


Kiadni viszont kétlem, hogy egy egyszemélyes fejlesztést ki fogsz tudni adni, egy-egy teljes fejlesztő gárda szokott csinálni olyat, amit ki is adnak aztán. Ha mégis kiadásban is gondolkodsz, szerintem egyszerűbb ha okostelefonos játékfejlesztéssel próbálkozol(pl. Androidra), ott el tudom képzelni, hogy egy 1 személyes fejlesztést is megvesznek.

2011. máj. 4. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
hát egy 2D Rpg-t szeretnék, amolyan máriót, fejlődéssel...
2011. máj. 4. 08:54
 3/9 anonim ***** válasza:
Azt többen kell csináljátok, és ha még nem csináltál ilyet akkor az több évbe kerül.
2011. máj. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ne riogasd. Egy olyat simán összedob egy ember. Ha tapasztalt. Ha nem akkor előbb tanulj. A játék egy elég összetett program, sokmindent kell ismerni hozzá, ha az alapok sem mennek még akkor felejtős.
2011. máj. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
a leglényegesebb, hogy legyen pénzed. a játékkészítő szoftvert meg kell venni, az összes licenszjogot (mp3, grafika, fizika, stb.) és utána még neked kéne fizetned, hogy kiadják. először valamiféle modifikációka próbálj meg elkészíteni akár minecraft-hoz akár half-life 2-höz. előnye, hogy ingyen van a feljesztőcsomag és az összes licensz (csak nem adhatod el)
2011. máj. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Olyan h*lyék az emberek, ha nem értenek hozzá minek szólnak hozzá? Itt van rögtön az előttem szóló. Milyen licenszekről beszélsz? Tudod egyáltalán, hogy mi az? Én fizessek programozóként a kiadásért? Te hol élsz ember?


1. Tanuld meg mondjuk a C#-ot, ez konkrétan lehet pár év... C# Express ingyenes, és a fejlesztett program eladható.

2. Összedobsz egy játékok (egy márióhoz nem kell fizika, amúgyse kell, még progmatekon se tanítanak fizikát, vannak rá szépen megírt algoritmusok, programok, hogy a programozónak ne kelljen érteni hozzá...)

3. Összedobsz egy honlapot, feltöltöd, és árulod ingyenesen, pénzért. Ha legálisan akarod, akkor egy vállalkozói is jól jön.

2011. máj. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Utolsó: Nagyon szépen köszönöm! Kaptad a zöld kezet!
2011. máj. 5. 22:07
 8/9 anonim ***** válasza:

A játékprogram bonyolult dolog.

Ha még fiatal vagy (mondjuk 16-17) és van ilyen irányú ambíciód, akkor viszont hajrá! Igenis lehet egyemberes fejlesztés is sikeres és eladható (lásd pl. Minecraft).

Ha viszont még csak most ismerkedsz a programozással, akkor csigavér. Előbb tanuld meg a programozás technikáját (vannak erre remek könyvek ill. a neten is elég sok infó van) és majd utána kezdj neki a játéknak.

2011. máj. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: arra gondolok, hogy 0-ról kezdve mire eljutsz odáig, hogy tényleg játékprogramot írj, az bizony 3-4 év kőkemény tanulás. Ezt fiatalabb korban még jobban meg tudja tenni az ember és ha kedve van hozzá meg kitartása, akkor érdemes is.
2011. máj. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!