Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha programozó szeretnék lenni...

Ha programozó szeretnék lenni hol tanuljak?

Figyelt kérdés
Most műszaki szakközépiskolába járok info szakra, de itt eddig nem vettünk semmi hasznosat. Csak word, excel meg ilyenek. :(
2011. máj. 7. 14:44
 1/9 anonim ***** válasza:
legjobban saját magad tanulod meg, neten rengeteg könyv, videó és oktatóanyag van teljesen kezdő szinttől is. suliban (egyetemen is) meg tanfolyamokon csak az alapokat adják át, gyakran azt is felszínesen
2011. máj. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A programozáshoz kevés programozni tanulni, kell tanulni hozzá architektúrákat, operációs rendszereket hálózatokat, érdemes elektronikát, matematikát majd ezek után programtervezést, majd ezután lehet úgy programozni, hogy ami ki kerül a kezed közül az ér is valamit, nem pedig valami spagetti kód. Menj egyetemre progmatekra, ott megtanítanak az alapokra, és azt fejleszd. De vigyázz, mert sok ember akar programozó szakra menni, mert azt hiszik, hogy az iskolába tanult írd ki a neved programok írása az programozás, és képesek egyetemen első napon büszkén állítani, hogy ők tudnak programozni... az ilyeneket általában nagyokat néznek, már a pointer és a konstruktor szó hallatán, de a lambdákig se jutnak el egyhamar...
2011. máj. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

köszi az eddigi válaszokat!

egyetemen mennyire veszik mélyen a programozást? Tehát aki rendesen tanul, az utána miket tud majd csinálni?

2011. máj. 7. 21:06
 4/9 anonim ***** válasza:
Az attól is függ, hogy melyik szakirányt végezte. De majd a kiszemelt egyetem honlapján, vagy a kar honlapján megtalálod.
2011. máj. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Elején konzolos alkalmazások, majd jön GUI általában Java, C#, C-ben 3D (DirectX), Adatbázis, Webprogramozás... ezeket általában minden egyetemen tanítják.
2011. máj. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
csak egyetemi anyaggal nem mész sokra (5 év mérnökinfós tapasztalat), kb alapok lesznek meg amikre lehet építeni. inkább sok mindennek a felszínét mutatják meg (adatbázis-kezelés, webtechnológiák, biztonsági technikák, op.rendszerek, kis 3d meg játékfejlesztés stb), de olyan mélyre nem mennek hogy ezzel az tudásanyaggal önmagában kezdeni tudj bármit is. viszont ha mellette gyakorolsz szorgalmasan, akk határ a csillagos ég.
2011. máj. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyetemen ne akarj megtanulni programozni! Magadtol tanulj meg, neten rengeteg tutorialt talalsz, az egyetemnek egyetlen ertelme, hogy kockakkal veheted korul magad, segithetitek egymas fejlodeset, es epitheted a kapcsolataidat. De csak egyetemi tananyag alapjan senkibol nem lesz programozo. Az oktatok 90%-a nem is tud igazabol programoznide tanitja.
2011. máj. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én nem tudom, hogy az előttem szóló kitől hallott ilyeneket az egyetemekről, de látszik, hogy egyetemen még soha nem járt... Van esetleg Gábor Dénes főiskola? :D

Egy jó egyetemen a tanárok biztosan tudnak programozni, rengeteg szakmai publikációval szoktak rendelkezni, tudományos munkákat tudnak felmutatni, ellenkező esetben bárki lehetne egyetemi tanár... természetesen ha egy phd hallgató tanít, az más eset. Ha nem egyetemen tanulod a programozást, sose leszel jó programozó, mert önerőből hiába tanulsz meg programozni, az kevés hozzá. Az egyetemen nem C-ben, vagy Java-ban... tanítanak meg programozni, hanem a logikára, programozói gondolkodásmódra tanítanak, amivel könnyen fejlesztheted tudásod akármilyen irányba. Autodidakta programozók melyike tanul önerőből vektoralgebrát, analízist, oprendszereket, algoritmusokat...???

2011. máj. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

12.21: én önerőből tanultam meg, és azért nem mondanám magam olyan rossznak :)

kérdező: az egyetemi képzéssel nem is feltétlen az a baj hogy az oktatók rosszak (voltak lesz@rom stílusú oktatóim is, de voltak igazi űberkockák is akik hobbiból 3d-s játékmotorokat meg biztonsági programokat írtak), inkább az, hogy mindennek csak a felszínét adják át. ugyanis az infós termékpaletta elég széles, és hogy mindenből akár csak tűrhető szintre képezzenek ki, egy 10 éves képzés is kevés lenne. jellemzően 1 nagy ritkán 2 szemeszter alatt kell beléd verniük egy témakörben minél többet, és sok témakör van. ezért mondom, h egyetem max az alapokat adja, de építkezned már neked kell rá

2011. máj. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!