Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen programokat használhatn...

Milyen programokat használhatnék 3d-s játék készítéshez?

Figyelt kérdés
még csak nagyon kezdő vagyok. Olvasgattam az oldalon szerintem az a pascal proggi jó lesz kezdésnek esetleg a 3d-s vizuális részéhez a visual basic? Vagy esetleg vmi olyan proggit ajánlani amivel egyszerűbben meg lehet ojdani? Esetleg vmi fps féle. Bármelyik program letöltéséhez szükséges linkeket nagyon megköszönném.
2011. máj. 16. 01:04
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha nem ilyen FPS maker programokkal akarod megcsinálni, akkor ehhez több évnyi tanulás szükséges.

A Pascal-t a gyakorlatban senki nem használja, nem hinném, hogy érdemes megtanulni, amilyen programnyelvvel az ilyen játékokat szokták készíteni, az a C,C++ és ehhez valamilyen 3D grafikai könyvtár: OpenGL, vagy DirectX.

És ehhez még valamilyen 3D animátor, pl. Blender, 3D Studio Max...

Képszerkesztő a textúrához: GIMP, PS

2011. máj. 16. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
jaaaj meg vmi motorról is olvastam az mire jó? Me honnan tudok olyat szerezni?
2011. máj. 16. 01:29
 3/9 A kérdező kommentje:
na ezek közül meg van a direct x meg a gimp a többire nem tudtok valamilyen free downloados linket ajánlani?
2011. máj. 16. 01:46
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha nem sikerül beírni a Google-ba, akkor hagyd az egészet. Meg egyébként is, ez programozás, te meg olyat nem tudsz.
2011. máj. 16. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

El se kezd... semmire nem fogsz jutni vele. Ha teljesen magadtól akarok akkor meg kell írnod a grafikai motort általábban OpenGL-elesek, ez úgy kb 2000(0)-5000(0) sor kód.

Aztán jön a Modellezés Blender,Maya4D,3Ds Max stb...

Textúrázás...Mégtöbb kódolás, .dll készítés. éssatöbbi éssatöbbi :) Azt még meg se említsem hogy az említett programokban vérprofinak kéne lenned :) Szal ezzel hadj fel és menj legózz még.

2011. máj. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A c++ gyakorlatilag jegyzettömben írható, csak a parancsokat kell tudni hozzá, de ha jól tudom, van neki grafikus felülete, de a parancsokat magadnak kell beírni. Ha egyáltalán nem tudsz programozni, ajánlom először az Imagine Logo-t, komoly programokat nem lehet vele készíteni, de arra alkalmas, hogy a programozás világát megismerd. Ha ebben profi vagy, akkor a Java környezet még olyan, ami nagyon jó, abban jól lehet programozni (én is azzal csinálom, főleg azt próbálom megvalósítani, hogy lehessen egy adott programot mobilon, Mac-en, Linuxon és persze PC-n is lejátszani)
2011. máj. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát ha kezdő vagy, akkor esetleg valamilyen játékfejlesztő szoftvert tudnék ajánlani, aminek megírt motorja van, kell ugyan programozói tudás - tutorialok által azért elsajátítható, de kell azért egy alapvető programozási logika hozzá. Vannak jó motorok, ingyenesek és fizetősek egyaránt. Azonban főleg az ingyenesektől ne várj csodát!


Néhány példa:

Irrlicht

Dark Basic

3D Rad (nagyon egyszerű, nem nagyon kell programozni, el lehet vele szórakozni)

3D Game Studio

APOCALYX

Awakening

...


Itt találsz továbbiakat: [link]

Keresd fel a honlapjukat, ott találsz képeket, videókat, példa programokat, így megtudod körülbelül a motor képességeit.

2011. máj. 19. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
3d rad az meg van de valamiért nem tudok add-olni pár cuccost. Most vrml-t tanulok majd később áttérek a blitz 3d-re az mellé még beszerzek pár proggit és már valamit biztos öszetudok hozni.
2011. máj. 19. 11:04
 9/9 tabaki ***** válasza:
Ha már a Blendert emlegettétek, annak is elég jópofa játékmotorja van, azzal is lehet próbálkozni. Nem tudom, komolyabb célokra mennyire érdemes törni vele (amúgy a fejlesztők bemutatjak, hogy legalábbis képes rá), de egyszerűbb dolgokban gyorsan lehet vele látványos eredményeket elérni -- már, ha magát a Blendert tudja kezelni valaki, esetleg egy kis Python-ismeret sem árt. Hogy a tanultak azután mennyit kamatoznak, ha más fejlesztőrendszerre/nyelvre térsz át, azt nem tom megítélni...
2011. máj. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!