Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Csoportosításos összegzős...

Csoportosításos összegzős Excel függvény?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy Excel táblám, ahol ah A oszlopban a sorszámok vannak, a B oszlopban meg az értékek. Az lenne a feladat, hogy ha az A cella értéke 2., 6., 10., 14... akkor a B cella értékét hozzá kellene adni egy gyűjtő összeghez. Mi a megoldás?
2011. máj. 30. 05:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát if fügvénnyel meg lehet csinálni, de nem igazán értem mire lenne ez jó. Nekiálltam megcsinálni amit kértél, de nem értem mit akarsz meg hogy képzelted el. Küldd el az excel táblázatot nekem amiben számolni akarsz és megnézem mi a megoldás.
2011. máj. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Írsz nekem egy e-mailt a "Privát e-mail a kérdés kiírójának" lehetőséggel, arra én válaszolok és csatoltan elküldöd a táblázatot.
2011. máj. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy nem túl elegáns, de nagyon egyszerű megoldás: a C oszlopban egy HA függvény. Ha az A2 értéke..., akkor C2=B2, különben 0, és ezeket add össze. Esetleg megformázhatod feltételesen, hogy a nulla legyen fehér. :-)


A másik a SZUMHA függvény, nézd meg a súgóját.

2, 6, 10, 14 néggyel osztva kettő maradékot ad, a MARADÉK fv-t is használhatod.

2011. máj. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, az Excel súgóban megtaláltam a választ.
2011. jún. 6. 04:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!