Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » PHP, HTML vagy Java scriptben...

PHP, HTML vagy Java scriptben hogy lehet olyat csinálni hogy mondjuk beírsz egy textboxba valamit és azt utána leellenőrzi hogy egy bizonyos string változóval egyenlő e?

Figyelt kérdés

Most szeretném megtanulni az alapokat a honlapkészítésnél és most ebbe a gondba ütköztem.A programozás alapjait tudom mert egy bizonyos szinten tudok c#-ban programozni és régen tanultam php-t csak abbahagytam.


Vagy merre találok ilyen sciptet?


2011. jún. 20. 13:40
 1/4 anonim ***** válasza:
A problémát JavaScripttel a legegyszerűbb megoldani: a textbox-nak adsz egy id-t és utána valamilyen eseményre beállítasz egy rövid javascript függvényt, ami leellenőrzi, hogy a document.getElementById('textarea idje').value =-e az általad megadott stringgel.
2011. jún. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
erősen ajánlott utána szerver oldalon is ellenőrizni ugyanazzal a feltétellel, ugyanis a javascriptet ki is lehet ám kapcsolni :)
2011. jún. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ahogy az előző is írta, ilyet ne csinálj javascripttel. Php az, ami neked kell. Keress rá úgy, hogy "php compare string".
2011. jún. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

PHP:

echo $valtozo === '1' ? 'IGEN' : 'NEM';


Amúgy keress egy PHP könyvet, mert ez amit kérdezel nagyon banális dolog és itt csak túlterhelnénk mindenfélével... legjobb ha a saját tempóddal haladsz egy tanár, vagy egy könyv segítségével.

2011. jún. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!