Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Olyan gondom van, hogy szeretn...

Olyan gondom van, hogy szeretnék egy MMORPG játékot készíteni, viszont nem nagyon tudok programozni. Milyen programozási nyelvet ajánlatot és a grafikát hogyan tudnám megoldani? Esetleg nincs valami könyv amiből megtanulhatnám?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a válaszokat!
2011. jún. 23. 16:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
C++ vagy C# nyelven szokták a bonyolult játékokat írni.
2011. jún. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ezt nem egy embernek való.Inkább jelentkezz egy játékészítő cégbe!
2011. jún. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Kedves előző. Ha nem tud programozni, szerinted hogy fogják felvenni játék készítő cégbe? -.-"
2011. jún. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Kedves előző, felvehetik méghozzá grafikusnak, történetírónak, fordítónak stb.
2011. jún. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
hát, nem tudom, így a kérdése alapján szerintem 16 éves sincs...
2011. jún. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Már rég elmúltam 16 éves, de amúgy nem tudom, hogy ez miben tudna meggátolni.
2011. jún. 24. 08:22
 7/13 anonim ***** válasza:

Grafikusnak sem biztos, hogy felvennének, mert ahhoz is profi szinten kell érteni a raszter- és vektorgrafikus képszerkesztéshez, 3D játékoknál a 3D modellezéshez, 3D animáció készítéshez.

Ha a grafikai megoldásokkal szeretnél csak foglalkozni, és nem kifejezetten a programozással, akkor is évek kérdése lehet mire elsajátítod profi szinten a dolgokat.

Ha most kezdesz neki a programozásnak, akkor kitartó tanulással pár év alatt olyan szintre fejlesztheted programozói képességeidet, hogy játékfejlesztőként el tudsz helyezkedni.

Ebben az iparágban a specifikáció nagyon fontos. Vagyis előbb azt kell eldöntened, hogy a játékfejlesztés melyik szegmensében akarsz dolgozni. Jó, ha minél több dologhoz értesz valamelyest, de legyenek olyan területek, ahol kiemelkedő a tudásod.

Játékfejlesztőnek egyébként csak a legjobbak kellenek, tehát ha nem vagy profi, akkor nem is fogsz tudni elhelyezkedni.

Én foglalkozom 3D modellezéssel, 3D animáció készítéssel, programozással stb., és tudom, hogy mindennél jobban érdekli a megrendelőket, milyen referenciákat tudok felmutatni.

2011. jún. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Eddig talán tőled kaptam normális választ. Igazán szeretnék ezzel foglalkozni, ezért a tanulás annyira nem lesz vészes, viszont a gyakorlati részekkel lehet hogy lesz problémám.
2011. jún. 25. 11:21
 9/13 anonim ***** válasza:

Ajánlom a Realm Craftert:

[link]


Ezzel MMORPG-ket lehet készíteni,akár programozás nélkül.Rengeteg modell,textúra és hang effekt is van hozzá amiket használhatsz.

Én még nem próbáltam,nem tudom mennyire hatékony de mást így hirtelen nem tudok ajánlani ha nem tudsz kódolni és modellezni,animálni.


Ezzel elszórakozhatsz és eredményt is felmutathatsz a haveroknak,családnak még megtanulsz kódolni/modellezni és végülis eldől hogy a játék fejlesztés melyik része érdekel jobban.A demót a "Downloads" alatt találod,bal oldalon.

2011. jún. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Oké, köszi szépen! Letöltöm és kipróbálom. Majd megírom neked, hogy milyen és hogy mennyire nehéz/könnyű a kezelése.
2011. jún. 26. 09:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!