Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Az operációs rendszereket...

Az operációs rendszereket (Windows 7, Android, Windows Phone 7) milyen programmal programozhatják, vagyis mivel csinálják? És a játékokat?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel a programozás, abból is az operációs rendszerek. Tudnátok nekem segíteni? Köszi!
2011. jún. 29. 17:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha operacios rendszereket akarsz tervezni, akkor kell meg par ev tapasztalat C-ben es ASM-ben :) Persze egy egyszeru kis szart ossze lehet dobni, de az nem sok minden. Egyebkent a kernelt altalaban C-ben es Assemblyben programozzak, merthogy alacsonyszintu nyelv kell. Aztan johetnek a driverek es a tobbi. Az ablakkezelot meg ilyeneket mar C++-ban irnak gondolom, de eddig csak Linux kernelt volt "szerencsem" olvasni, de nagyon gyorsan feladtam. Jatekokat szinten C++-al altalaban, DirectX-et vagy OpenGL-t hasznalva. Az a konnyebbik :)
2011. jún. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

A mai operációs rendszereket nagyrészt C-ben írják.

Vannak nyílt forráskódú operációs rendszerek, ezeknek lehet tanulmányozni a forráskódját, ilyen pl. az Android alatt (is) futó Linux ( [link] ).

(továbbiak: BSD-k, Minix3, Darwin, Hurd, Gnu, Plan 9, stb...)

A témában ezt a könyvet ajánlom: [link]


A játékok motorját jellemzően C++-ban írják és valamilyen script nyelvet használnak a motor működtetésére (pl. Lua)

2011. jún. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Történt egy elírás, a felsorolásban az a Gnu a GNU Mach akart lenni.
2011. jún. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :)

Még gyakorló vagyok, de szeretném tökéjre fejleszteni magam.

2011. jún. 29. 17:47
 5/15 anonim ***** válasza:
Olyat nem lehet csinalni :) Milyen nyelven programozol es hol tanulod?
2011. jún. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
És tudnátok olyan programot mondani, ami C nyelvel dolgozik, és jó egy operációs rendszer kifejlesztésére?
2011. jún. 29. 18:02
 7/15 anonim ***** válasza:

GNU Compiler Collection [link]

A Linux kernelt is ezzel fordítják.

2011. jún. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy csak én vagyok bamba, de nem látom hol lehet letölteni.
2011. jún. 29. 18:17
 9/15 anonim ***** válasza:
Jobboldalt ott a Download, azon belül a Binaries
2011. jún. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Itt is van egy csomó, ha jól látom ezek is programok. Ebből melyik legjobb?
2011. jún. 29. 18:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!