Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy lehetne megoldani? (php)...

Hogy lehetne megoldani? (php) A program futása után szeretném, ha a változók tartalma egymás mellett jelennének meg mint egy folyamatos szöveg. A kiíratáskor a H paraméterek érvényesüljenek.

Figyelt kérdés

while($get_scan=mysql_fetch_array($check1))

{

$search_link=$get_scan[searc];

$search_h=$get_scan[h];

if( $search_h=='h1')

{

?><H1><?print $search_link;?></H1><?

}else{

if( $search_h=='h2')

{

?><H2><?print $search_link;?></H2><?

}else{

if( $search_h=='h3')

{

?><H3><?print $search_link;?></H3><?

}else{

if( $search_h=='h4')

{

?><H4><?print $search_link;?></H4><?

}else{

if( $search_h=='h5')

{

?><H5><?print $search_link;?></H5><?


};

};

};

};

};

};


2011. júl. 6. 21:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
ha ezt a kódot se tudod átbuherálni, akkor ne PHP-zz :) mi a tököm ez, honnan szedted? amúgy a <h?> heading tag HTMLben mindig új sorba fog kerülni a végén, akármit csinálsz, sőt effektíve a PHP nem is rak közé újsort most se közé. de ezt az állandó <? tagelést szedd ki belőle, mert egyrészt undorító, másrészt lassú is így a szerveren.
2011. júl. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

CSS:

h1 { display:inline }

h2 { display:inline }

...

2011. júl. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Az elsőnek:

ennél bonyolultabb dolgot már megoldottam php-ban. De még tag-ekkel nem kellett foglalkoznom. Ha meg kérdést tesz fel valaki nem szoktam lecseszni, bármekkora baromságot kérdez.


A másodiknak:

Köszi a komment nélküli választ. Remélem működni fog. CSS-re nem gondoltam.

2011. júl. 7. 09:11
 4/17 anonim ***** válasza:

Amúgy akkor tanulj egy kis HTML-t még, és egy kis CSS-t is, mert az elsőnek is igaza van abban, hogy a Header azaz címsor tagok HTMLben tényleg mindig újsorba kerülnek... Ha egymás mellé akarod tenni akkor jobban jársz valami mással mert úgy nem kell foglalkoznod CSSben a stílus átírásával... Így csak túlkomplikálod a dolgokat... majd ha lesz egy egész nagy weboldalad megérted mit akarok mondani :)

Második válaszoló voltam.

2011. júl. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

A harmadik kommentre:

Én mindíg túl komplikálom! Ezt a feladatot is lehet egyszerűbben megoldani. Ebbe a html-es problémába most futottam bele. Az egész program alapvető megoldása meg van, csak a megjelenítéssel vagyok gondba.


De ha lehet kérnék további segítséget. E megjelenítésformáról netes leírás ha lenne...

Köszönöm.

2011. júl. 7. 18:58
 6/17 anonim ***** válasza:
ha HTML a kérdés, akkor megpróbálom leírni. én az első, oltós vagyok, de hátha javítok a megítélésemen :) szóval a <h1> stb. tagek azok headerek, különböző cím és alcímek megjelenítésére szolgálnak, és alapból mindig új sorba kerülnek definició szerint, kis is próbálhatod, <html><head></head><body><h1>sdfg</h1><h2>c</h2></body></html>. most egy ilyet generálsz a sqlból kiszedett eredmény tömb minden elemére, attól függően, hogy milyen heading level van a tábla h-val definiált oszlopában. a CSSes megoldás egy workaround/hack, ami átdefiniálja a h1-taget inline taggé, amikor nem kerül új sorba, ez végülis megoldja a dolgot, csak nem elegáns, illetve később olyan hibákat fog okozni, amikor már rég elfelejted, hogyan oldottad meg, hogy a hajad kihullik, míg megtalálod, miért van így. a php kód amúgy teljesen logikátlan, ilyen if halmazok helyett pont a switch...case szerkezet van kitalálva, switch ($search_h) case 'h1' stb. ilyennel kellene megcsinálni szerintem. kérdezz még, ezen felül is tudom ragozni, csak nem tudom, melyik részét szeretnéd még megérteni :)
2011. júl. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Utolsónak:

Ádámtól, Évától: Kiszedtem a "látogatómból", hogy milyen kereső szóra érkeztek az oldalamra. Rangsoroltam (találat alapján), majd különböző tag-ekkel láttam el. Előfordulásuk szerint. A tábla amit beolvasok az idézetbe ezt tartalmazza. Ezek után ezzel az if-es "szerkezettel" abc sorrendben, a fontosságnak megfelelően, adott karakter nagysággal szeretném megjeleníteni. Magyarán egy linkfelhő lenne a vége.

2011. júl. 7. 20:53
 8/17 anonim ***** válasza:

akkor a header tagek átdefiniálása se rossz ötlet, bár inkább csinálnák neki saját felho1 felho2 stb. stílusokat, hátha kell még h1 máshol. felho1 2 stb. ott lenne a különböző betűméret, de ha felhőt akarsz, akkor lehet, hogy a pozíciójukat is módosítani kell, én ezt kliensoldalon kavarnám össze javascriptből. a switch case-et pedig nézd meg, mert ez tipikusan az, ahova ez kell, és azért jobb if-ek helyett használni, mert valszeg a zend engine máshogy optimalizál, és pár mikroszekundum futásidőt lefaragsz így is :)

a másik javaslatom pedig a <? ?> összevisszaság elhagyása, az pedig a webszervert lassítja, ha már nem az egész oldalt egy php fájlban rakod össze (tehát <?php a kezdete és ?> vége a filenak), akkor legalább contextből ne ugrálj ki be. rakd össze a kimenetet egy változóba, és printeld ki, ha végigment a ciklus.

2011. júl. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

<?

while($get_scan=mysql_fetch_array($check1)) {

switch ($get_scan[h]) {

case 'h1':

$output .= $get_scan[searc];

break;


// ...


}

echo $output;


}


?>


tessék, én így írnám, de nem kötelező rám hallgatni, bár pár tízezer sor kódot már megírtam profiként :) mmint hogy ez a szakmám.

2011. júl. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
viszont elbasztam, mert az echo a while }után kell legyen, és a <h1> tageket meg nem írtam bele. de az elméletét csak látod, remélem segít.
2011. júl. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!