Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Visual C#-pal vagy valamilyen...

Visual C#-pal vagy valamilyen managed nyelvvel mire lehet vinni?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem, mert nekem úgy tűnik, hogy az ilyen magas szintű nyelvek, pl a Visual C#, a "kezdőbbeknek" van, sok kényelmi dologgal, ami nem biztos, hogy jó tesz a program teljesítményének. Meg ugye ez csak Windowsra jó, és kell hozzá .NET keretrendszer, ha valaki használni akarja a programot (mondjuk a keretrendszer benne lehet a telepítőben). A C++ meg ugye alacsony szintű, és tökéletesen lehet a teljesítmény optimalizálni, dolgozni a memóriával, minden kereskedelmi program - gondolom C++-ban vagy valamilyen alacsony szintű nyelveben készült. Én komolyan gondolom a programozást, abból (és webszerkesztésből) szeretnék megélni, most C#-ban ügyeskedek. Szerintetek a C++, a Windows programozás, a Windows API elengedhetetlen lesz majd? El lehet adni .NET-es programokat pl?
2011. júl. 9. 16:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Komoly cégeknél ahol .NET-ben programoznak elég a C# tudás is, ha nem nagyon rendszerközeli dolgot szeretnél csinálni, akkor nincs szükség a C++-ra. WinAPI-t managed kódból is lehet hívni, de ha nincs feltétlen rá szükség, akkor szerintem kerüld. Abba pedig hogy csak Windowsra jó 2 okból is belkötnék. Egyrészt linuxra is van mono, másrészt a Windowsra C++-ban megírt programokat sem fogod tudni általában egy az egyben linuxra lefordítani, elég sok platformfüggő dolog lehet. Másrész ha most kezed, akkor amiatt ne fájjon a fejed, hogy nincs minden windowsban .NET keretrendszer, hiszen ki használ már XP előtti operációs rendszereket? XP-re meg Windows Update úgyis felteszi, újabb oprendszerekben pedig integrálva van a .NET (bizonyos verziója). Ha valaki nem updatelné a windowsát, pár év múlva (amikorra feltehetően belejössz a programozásba) úgyis kénytelen lesz áttérni újabb Windowsra.
2011. júl. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
ha most kezded, akkor mire megélnél belőle, akkor úgyis más nyelven fogsz dolgozni. a mai hardveren a dotnet tökmindegy, a teljesítményen alig látszik, és c++ vagy c kód tényleg nagyon kevés helyen kell, drivereknél, nagyobb programoknál is néha csak a fő enginenél használják. az api-t viszont nem árt ismerned. a "minden kereskedelmi program" kezdetű gondolatod nagyon nem igaz, rengeteg soft készül dotnetben. a kérdés inkább az, hogy ki vesz ma natív windows softot :) és 5 év múlva ki fog, mert szerintem senki, a cloud, meg a netes dolgok a jövő.
2011. júl. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!