Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy lehet . Exe alkalmazásoka...

Hogy lehet . Exe alkalmazásokat böngészőben futtatni?

Figyelt kérdés

Bocs ha nagyon h**e kérdés.Csak régebben találkoztam olyan oldallal ahol régi Nintendo SNES játékokkal lehetett játszani böngészőben.És az openSUSE nevű Linux disztribúció honlapján megtudjuk csinálni a saját openSUSE Linux-unkat és ki próbálni a böngészőben.Szóval az operációs rendszer a böngészőben fut...Ebből adódóan arra gondolok hogy bármilyen alkalmazást lehet böngészőben futtatni.Persze könnyen lehet hogy tévedek,még elég kezdő vagyok a programozás terén:)


Szóval valaki megtudná mondani hogyan lehet exe alkalmazásokat futtatni böngészőben?Vagy hogy az opensSUSE hogy tudja az operációs rendszerét böngészőben futtatni?


Előre is köszönöm.


2011. júl. 12. 09:34
 1/7 Mugen ***** válasza:
Azt tudom, hogy javaban írt alkalmazásokat lehet futtani böngészőben, flashben is lehet írni ilyet. Persze ezeken kívül még sok módszer van erre :)
2011. júl. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

exe-t sehogy, a böngészők alapvetően html, css, js és még néhány egyéb kódot értelmeznek és futtatnak. A java futtatást többnyire pluginen keresztül oldják meg, és azok is speciálisan appletnek készült java programok, flash szintén pluginen keresztül megy.

Egy operációs rendszert egy böngészőben futtatni meglehetősen bajos dolog, főleg egy olyan nagyot, mint egy dekstop linux. Az csak valami szimuláció.

2011. júl. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Először is az nem exe, a linux nem használ exéket. Másodszor nem a böngésződben fut le a program, hanem a szerveren, gondolom valamilyen virtuális gépen. Exét nem tud futtatni böngésző.
2011. júl. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az openSUSE úgy "fut" böngészőben, hogy igazából egy XEN alapú virtuális szerveren fut és a böngésző egy Java Applet segítségével VNC (egyfajta távoli asztal) kapcsolatot létesít vele.
2011. júl. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,mindenkinek megy a zöld kéz.


Tudom hogy az openSUSE-ban nincs exe,használok linuxot.Csak a kis amatőr programjaimat többnyire Windows-ra írom ezért az .exe alkalmazásokat kérdezem..

2011. júl. 12. 21:59
 6/7 anonim ***** válasza:

most kapaszkodjatok, van natív snes emulátor javascriptben, és linuxot bebootoló pc emulátor is (csak konzolt).

Mindazonáltal exe-t így simán nem fogsz böngészőben futtatni, ha keresel valami jó kis exploitot, akkor amíg ki nem javítják, addig igen :)

2011. júl. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Találtam egy alkalmazást amivel Windows alkalmazásokat,akár 3D játékokat is lehet böngészőben futtatni anélkül hogy a program,játék forráskódjában bármit is változtatnánk.A neve OSAKIT


Itt a Weboldala:

[link]


Még nem próbáltam ki mivel a programban kötelezően megkell adni egy domain címet és könyvtár nevet a tárhelyen amin publikálni akarjuk a programunkat,játékunkat hogy mások ne tudják az ő weboldalukon futtatni,közzétenni (el lopni) a mi alkalmazásainkat.De tárhelyem,domain címem még nincs.Viszont az oldalon van pár példa,azok alapján egész jó :)


De csak Windows-on használható mivel az OSAKIT Player ami lényegében a böngészőben futtatja az OSAKIT-el publikált programunkat csak Windows-ra érhető el.


Maga a Web Player ingyenes,de amivel publikáljuk a programunkat az 3 kiadásban érhető el:


Standard - ingyenes

-ezzel egy alkalmazást csak egy oldalon publikálhatunk


Professional - $39.99

-ezzel egy alkalmazást korlátlan számú weboldalon publikálhatunk


Branded - $499.99

-ezzel korlátlan számú alkalmazást,korlátlan számú weboldalon publikálhatunk


Csak az nem világos nekem egyenlőre hogy az ingyenes verzióval csak egy programot lehet publikálni és kész vagy több programot is csak külön weboldalon.Lényegében a pro verzió zavar össze hogy ahhoz azt írják 1 alkalmazás korlátlan számú oldalon.Szóval most akkor csak egy alkalmazást lehet publikálni még a Pro verzióval is és kész?Ha többet is akarok akkor megkell vegyem a Branded verziót?Valaki érti?

2012. ápr. 29. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!