Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi a különbség a számítógép-pr...

Mi a különbség a számítógép-programozó és a szoftverfejlesztő között?

Figyelt kérdés
Ha van egyáltalán különbség.
2011. júl. 25. 13:33
 1/5 Panda Péter ***** válasza:

a verzió: ugyanaz, csak elnevezésbeli különbség

b verzió: a számítógép programozó pc-re fejleszt programokat, a szoftverfejlesztő más platformra is (pl mobiltelefonok)

2011. júl. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, erre én is gondoltam, de a számítógép programozó ha már pc-re ír/fejleszt programokat, akkor valószínű hogy más platformokra is tud fejleszteni pl: mobiltelefon, PIC ...stb.

Most nem pont a JAVA ra gondoltam, de ha C -ben írok programokat pc-re, abban ugyanúgy tudok mobilra is írni progikat még ha a JAVA alkalmasabb is erre a feladatra.

Nem? Csak nem értem hogy akkor miért tesznek különbséget. A szoftverfejlesztő azért szoftverfejlesztő, mert programokat ír/fejleszt, akár pc-re is.

Nem látok semmilyen különbséget a kettő között. Vagy nem jól látom?

2011. júl. 25. 13:57
 3/5 lindmayer ***** válasza:
36%
talán az lehet a különbség, hogy a programozó forráskóddal dolgozik, míg a szoftverfejlesztő egy objektum-orientált fejlesztői környezetben dolgozik( de ez csak egy tipp, valószínű, hogy mind a kettő használja mind a kettő programozást)
2011. júl. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nincsenek ezek a dolgok ilyen pontosan definiálva. Az nem mindegy, hogy pc-re vagy mobilra fejlesztesz, mert más szempontokat kell figyelembe venni: a mobilon kisebb a teljesítmény, spórolni kell az akkumulátorral... Meg bár az is igaz, hogy ha az ember már folyékonyan beszél 3-4 programnyelvet, akkor a következőt 2-3 nap alatt meg tudja tanulni, de az azért nem ugyanaz, mintha 2-3 éves gyakorlata lenne benne. Még egy fejlesztőkörnyezet-váltás is komoly (átmeneti) teljesítménycsökkenést okoz. Úgyhogy szerintem hasznos lenne hivatalosan definiálni ezeket a kifejezéseket, de legjobb tudásom szerint ez még nem történt meg.
2011. júl. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
12%
Egyik kövérebb mint a másik :D
2011. aug. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!