Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Volna szíves valaki elmagyaráz...

Volna szíves valaki elmagyarázni nekem? C++

Figyelt kérdés

A bool és a char változótípusokat nem értem.

Annyit tudok a bool típusról,hogy igaz vagy hamis a char típusról pedig,hogy 256 féle karakter ez abszolút nem értem.


A c++ ban mi az a karakter?


2011. aug. 6. 00:26
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Vagyis értem egy kicsit de nem világos mikor használjuk a bool és a char típust?
2011. aug. 6. 01:20
 2/11 anonim ***** válasza:

Karakterek például a betűk, számok (mármint amit karakterként tárolsz 0-9-ig), de a nem nyomtatható karakterek is (pl. új sor, fájl-vége). A char ezeknek a (ASCII) kódját tárolja.

A bool, pedig ahogy mondtad, igaz/hamis (true/false, 1/0) értékeket tárolhat.

2011. aug. 6. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A bool-t akkor használod, amikor valamilyen állapotod van, pl. valami még folyamatban van? Megtörtént-e valami?...

A char-t pedig amikor egy (vagy ha egy karakter-tömböt használsz, akkor több karaktert (szavat, szöveget)) tárolsz (de használhatod akár szám-tárolásra is, hiszen éppúgy egy számot tárol (mint írtam a karakter kódját)).

2011. aug. 6. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Öntsünk tiszta vizet a pohárba.

A bool egy elvileg 1 bites(de valójában egy bájtos) szám, ami két értéket vehet fel

A char egy egy bájtos integer(8 bites), azaz egy számot tud tárolni 0 és 255 között.

Ennyi az egész.

2011. aug. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az előző válaszoló válaszát kiegészíteném azzal, hogy a bool mérete nem feltétlen 1 byte, lehet pl. 4 byte is (fordító függő). Pl Visual C++ 4.2-ben még 4 byte volt (int mérete).
2011. aug. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat egyre jobban értem ezt a két változó típust.

Nagyon sokat segítettek az eddigi válaszok de azért ha tud valamelyikőtök egy egy rövidke kis példával szolgálni akkor az iszonyat jó lenne.


Ha valakinek megjön a kedve,hogy írjon egy példát akkor abból lássam,hogy mikor szükséges ezek alkalmazása egy forráskódban.

Köszi :)

2011. aug. 6. 15:06
 7/11 A kérdező kommentje:

Szóval ha van egy szám ami 1 és 255 és még ami ezek számok között van akkor inkább használjak char típusú változót pl. int helyett?


Ha pedig pl két értéket akarok használni valamire akkor ott meg alkalmazzak inkább bool típust?


Már értem,hogy milyen változótípusok a bool és a char de most sajnos azt nem értem,hogy mikor kell használni őket.


Az 1:25 válaszoló le írta de nem értem :(

2011. aug. 6. 15:12
 8/11 anonim ***** válasza:
A boolt nem akkor használod ha valami 2 értéket vehet fel mert annak CSAK 0 vagy 1 lehet az értéke, igaz vagy hamis. A boolt más néven logikai változónak is szokták hívni. Tehát ezt "eldöntésre" szokás használni.
2011. aug. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

18:13 válaszoló fel vettelek msn re.

egr4444@windowslive.com

2011. aug. 6. 18:51
 10/11 anonim válasza:
felvettelek én is egy másik msn címen... amit itt megadtam egy e-mail cím
2011. aug. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!