Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tudom engedélyezni...

Hogyan tudom engedélyezni kívűlről az elérést és új felhasználót csinálni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy UniServeren alapuló mysql szerverem. Ugyebár van az alap hozzáférés a root. Hogyan tudnám azt megcsinálni, hogy egy új felhasználót csinálni és csak azt az 1 táblát mutassa neki amit én mondok meg. Csak localhostal lehet elérni a mysql szervert, vagyis beírom az ip címet (195.184.*.***/apanel/phpmyadmin) Kiírja a 403-as errort. Hogy engedélyezzem és hogyan csináljak több felhasználót?

Válaszotokat, segítségeteket előre is köszönöm.


2011. aug. 9. 12:01
 1/4 A kérdező kommentje:
Felhasználót megtudtam csinálni. Már csak a távoli elérést kellene engedélyezni.
2011. aug. 9. 12:15
 2/4 anonim válasza:

Az új felhasználónál be kell(lehet) állítani, hogy honnan tudja elérni az adatbázist. Ez alap esetben általában csak a localhost. Vagy beállítod az ip címeket, ahonnan el akarod érni(biztonságosabb), vagy beállítod hogy bárhonnan(kevésbé biztonságos). Ha az internetről is el akarod érni(mondjuk munkahelyről, mobilnetről), akkor mindenképp be kell állítani, hogy bárhonnan elérhesd, illetve a routeren át kell irányítani az alapesetben 3306-os portot arra a gépre, amin fut a mysql szeró. (Ha nem értesz a port átirányításhoz akkor google>>portforwarding segíteni fog.) :)

Sok sikert

2011. aug. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Már el tudják érni egy programmal keresztül, de neten még nem. A 3306 portot megnyitottam de úgy sem volt jó. Mivel úgy van megcsinálva, hogy csak localhoston lehessen elérni a phpmyadmint. Be tudom állítani, hogy mindenki elérje , de amikor beírja a weboldalt egyből a root felhasználóval jelentkezik be.
2011. aug. 17. 09:53
 4/4 anonim válasza:

Ha a phpmydmint akarod messziről elérni, akkor a 80as portot kell megnyitni.

Az alapból rootos dologban nem nagyon tudok segíteni, a config fájlokat nézd át.

Egyébként: ha az adatbázist akarod megosztani, akkor az a 3306-os porton megy, ilyenkor mondjuk más szerveren lévő php script vagy egyéb programmal lehet az adatbázist irányítani. Ha a phpmyadmin-on keresztül kapcsolódnak a szerveredhez, akkor az a 80as porton megy, és majd a phpmyadmin csatlakozik a 3306-os porton át a mysql szeróhoz.

Remélem tudtam segíteni.

2011. aug. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!