Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Van egy oldalam és a regisztrá...

Van egy oldalam és a regisztrált felhasználók megtekinthetik egymás adatlapját, ezt hogyan lehetne megoldani?

Figyelt kérdés

SÜRGŐS SEGÍTSÉG KÉNE HÜLYESÉGEK NEM ÉRDEKELNEK!


A fent leírtat szeretném elérni valami ötlet?

EZT már $_GET[] - BEN KELL KIVITELEZNI?


2011. aug. 10. 19:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Hülyeségek minket sem érdekelnek, inkább konkrét kódok, hogy mire is jutottál eddig.

Azt pedig inkább mellőzd, hogy semmire, mert úgy segíteni senki nem tud. Legfeljebb annyit tudunk mondani, hogy tanuld meg a szerver oldali programozást (PHP vagy ASP).

2011. aug. 11. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én azzal probálkoztam eddig hogy véletlen nevű oldalakat generáltam php-val, és ebben tároltam el az adatait. És én csak ilyen elvi leírást kértem mert annak alapján könnyebb lenne elkészítenem...
2011. aug. 11. 10:03
 3/5 A kérdező kommentje:
ezzel próbálkoztam agyban... de php ban hogyan lehet létrehozni oldalakat, amit aztán lement a szerverre?
2011. aug. 11. 10:13
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha nem értsz a PHP-hez, akkor az semmit nem fog érni, de azért leírom neked.

Szükséged lesz egy adatbázisra, amiben a regisztrált felhasználók adatait tárolod.

Csak azt kell ellenőrizned, hogy az adott felhasználó be van-e jelentkezve vagy sem. Ha bejelentkezett akkor engedélyezed az adatlapok megtekintését, egyéb esetben pedig nem engedélyezed.

Ehhez nem elég szimplán PHP, MySQL ismeret is szükséges.

Innen mindent megtanulhatsz, amire szükséged lesz:

[link]

[link]


Még annyit ajánlok, hogy nézz utána a session-ök és sütik cookie-k használatának is.

2011. aug. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

hát beszarok xD én nem azt mondtam hogy kezdő vagyok és most tanulom :D csak azt hogy ezt hogyan lehetne megoldani a szuperglobális tömböket/változókat ismerem, a sütiket is... De én csak azt kértem hogy írd le hogyan lehet generálni php val egy oldalt, és hogyan lehet azt eltárolni, itt gondoltam az mt_rand(); függvényre is hogy pl ezzel lehetne véletlenszerűen kiemelni valamilyen tömbből betűket számokat vagy tudom is én. A regisztráció meg van le is ellenőrzöm ezzel hogy be van e lépve:

session_start();

if(!session_is_registered(login_username)) {

echo "

Regisztrálj vagy lépj be!

";

}else{

echo "

be vagy lépve!

";

}


Kijelentkezés:


session_start();

session_destroy();

header("Location: index.php");


Ez egy kb közösségi oldal lesz. A regisztrált felhasználók

el vannak tárolva mysql-ben. Bejelentkezésnél le is kérdezem őket.Nekem csak annyi kéne hogy mi az elve annak hogy megtekinthessék egymás adatlapját!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2011. aug. 11. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!