Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Lazarus-l írt programban...

Lazarus-l írt programban hogyan kell megcsinálni, hogy enter lenyomására folytatódjon a program -ne kelljen mindig egy start nyomógombot használni?

Figyelt kérdés

Erről a programról van szó:

*****


A programban ha az Intit gombra kattintva ad egy idegenszót és azt kell megválaszolni(v forditva)....

Ne keljen mindig egyet kattintani a z Indít nyomógombra (BtnStart.TButton)egy válasz után,hanem elég lenne csak enterezni és egy új szavat dobna a válasz után.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. aug. 15. 13:21
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Úgy csináltam én is ahogy írtad:

egy uj label(Label1) és a captionhoz a helytelen válasz alá oda irtam h Label1.Caption:=Adatbazis.Names[rnd]


de ez nem a helyes választ adja vissza,hanem egy random választ

2011. aug. 18. 14:15
 12/19 anonim ***** válasza:

07:22

Én ctrl-s-sel mentek, mindig ott a kezem, gyakran mentek már észre sem veszem. Ha másik projectet megnyitok akkor megkérdezi h open project vagy open the file as normal source, open project kell értelem szerűen. Vagy ha az XML file-t nyitod meg akkor is open project. Ha elfelejtettem volna menteni(ami nem valószínű) akkor megkérdezi hogy mentem e (szó szerint Save changes to project?)

Plusz biztonsági másolatot készítek kézileg.


Most kipróbáltam több féle képpen, jól működik.

Arra nem jöttem rá hogy mi az a open -l.

2011. aug. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

14:15

Azt nem hinném, hogy úgy csináltad mert akkor működne. Ezek szerint nem érted hogy hogyan működik.

"Az első helyen ahol "Label2.Caption:='Helytelen válasz!'" van alá JovalaszLabel.Caption:=Adatbazis.Names[rnd]

meg az összes többi helyen értelem szerűen. BtnStartClick-hez meg Label2.Caption:='' "

Vagyis a "Label2.Caption:='Helytelen válasz!" összes előfordulása alá értelem szerűen a megfelelő értékadó műveletet.

Megcsináltam + a gombot átneveztem BtnUjSzo-ra a caption-nyát meg folytat-ra állítódik indít helyett.

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. aug. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

A mentés már megoldódott,nem kell a save all-ra menni és akkor nem írja felül a többit ami a hdd.n van.


"Arra nem jöttem rá hogy mi az a open -l."


Az open-l arra gondoltam,ha a menüpontokból rakattintok az Open -re( és megkeresem az elérési utjat amit megakarok nyitni).


"Most kipróbáltam több féle képpen, jól működik."

Itt a véretlenszerű válaszokat érted,hogy a helyes választ adja rossz válasz esetén?

Mert nekem az nem megy jól!?

Random választ ad.

(próbáltam hogy egy stringbe elmenteni,de aszem úgy jártam mint ha egy uj labelbe irattam volna ki a helyes választ)

2011. aug. 18. 17:24
 15/19 A kérdező kommentje:

Valóban tök jól megy rajta minden.

1000 kösozönet érte

2011. aug. 18. 19:09
 16/19 anonim ***** válasza:

19:09

Szívesen, remélem hogy belőled te kis programozó palánta igazi mester válik belőled egy nap.


Kíváncsiságból megkérdezem hogy középiskolás fiú vagy?

2011. aug. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Nem.

De szerintem már ismerjuk egymast...(gondolom ott is tettem egy negativ benyomast)


http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programozas_..

2011. aug. 18. 21:27
 18/19 anonim ***** válasza:

21:27

Te jó ég! Valóban. Bocs hogy ezt írom, de egy 9.-10.-es középsulis srácot hittem, vagy általános iskolást, azért nem csajt mert csajokat nemigen érdekli a téma.

2011. aug. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Mondtam én. Pedig volt pár osztálytársnöm aki tudta a lépést tartani a tananyaggal még annak idején.

Még fogom zaklatni a fórumozókat egy jó idejig...míg meg nem tanulom a csínyát bínyát

2011. aug. 18. 22:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!