Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Adatbázis kezelésre milyen...

Adatbázis kezelésre milyen programnyelvet és adatbázis-kezelőt ajánlatok? Egyszerű kellene és nem túl nagy erőforrás-igényű. Java, c++, vagy c# a jobb választás erre a célra?

Figyelt kérdés
2011. szept. 13. 14:28
 1/5 urimate ***** válasza:
Desktop vagy web? DB-nek MySQL a kérdéstől függetlenül.
2011. szept. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
inkább desktop, de érdekelne a web is.
2011. szept. 13. 15:36
 3/5 urimate ***** válasza:

Webre a php, desktopra meg a c# (talán kisebb erőforrás igényű, mint a java, a c++-ban meg sosem próbáltam ilyesmit az nem tudom mennyire alkalmas rá).


Webre használtam már java-t is, de macerásabb szolgáltatót találni, ahol hostolhatsz javas webalkalmazást, mint php-t (a .NET-ről már nem is bezélve).

2011. szept. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kis fogalomzavarban szenvedsz szerintem : léteznek adatbázis-szerverek, amik már megirt programok. Ezekkel a szerverekkel SQL nyelven tudsz beszélgetni. Aztán vannak kliens-programok, amik ezekkel a szerverekkel kommunikálnak.

Még néhány dolog:

A "milyen adatbázis-kezelő", azaz szerver, nem olyan egyértelmü, hogy MySQL oszt' jóvan.. Nagyon függ a körülményektől.

Egyébként a MySQL az csak ilyen gyerekjáték adatbázis-szerver, persze ha csak valami kis forgalmú rendszered van, ahol a magas availability sem követelmény, akkor jó az.

De komolyabb játékosként nem jön szóba, inkább az MS SQL, de még inkább az Oracle.

A kliens meg mindettől teljesen független, ha windózra akarsz klienst fejleszteni, akkor C#, C++-szal kinlódni teljesen felesleges, a kliens csak adatokat jelenit meg, nem csinál semmi performance-kritikus dolgot, a query-ket úgyis a szerver futtatja le. Persze ha C++al akarsz szivni, hajrá, de abban egy rendes ablakos alkalmazást fejleszteni rémálom, mivel a mai napig nincs egy értelmesen megirt library hozzá.(Aki most benyögi, hogy MFC, hát annak headshot, hasonlitsa össze a c# winforms-ával..)

Ha webes megjelenitést fejlesztesz, ott is több opciód van, irhatod PHP-ben, ASP .NET-ben, ez a kettő a legelterjedtebb.

Ha az open source sz*rok felé akarsz menni, akkor Linux+PHP+MySql+Java.

Ha mondjuk microsoft irányba, akkor C#, MS SQL, ASP .NET.

2011. szept. 17. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Java-hoz szinte minden adatbázis szervernek van drivere.
2011. okt. 3. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!