Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért nem működik a forráskód?...

Miért nem működik a forráskód? C++

Figyelt kérdés

A z a helyzet hogy a tag regisztráló függvényben két helyen return parancsot találtok.return miatt vissza kellene,hogy dobjon a tag regisztráló függvényt meghívóhoz.De itt a return parancs ugy viselkedik mintha meghívná a main függvényt és ezért ki írja újból a progi,hogy ADATBAZIS KEZELO.


Miért van ez így előbb egy programozóval vitattam meg ezt szerinte ez lehetetlen hogy 2x ki írja hogy ADATBAZIS KEZELO.


Nem írhassa ki kétszer mert cikluson kívül van de mégis ki írja amint a tag regisz... függvényben a return parancs lefut ekkor visszatér a program működése a main()-ban arra a helyre ahonnan meghívta a tag regisztral.. függvényt ami egy for(;;) cikluson belül van de ennek ellenére mégis teljesen az elejétől kezd el futni a main.


return úgy viselkedik mintha meghívnám a maint().

A for(;;) pedig mintha nem is létezne.


Visual studit használok.


itt a forráskód inkább feltöltöttem nehogy rosszul másolódjon be.


*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. szept. 22. 16:03
 1/3 A kérdező kommentje:
Segítsetek teljesen tehetetlen vagyok.
2011. szept. 22. 16:05
 2/3 A kérdező kommentje:
Már jó a kód valamiért nem fordult le rendesen.De már átettem új projektba.
2011. szept. 22. 16:33
 3/3 anonim válasza:

a válasz röviden: egyszer írja ki :)


volt benne 2 szintax hiba (a Tag_regisztral() fgved néha nem short értékkel tért vissza),

ezután kipróbálva egyszer írja ki.


Nem azért hitted, hogy kétszer írja ki, mert maga a Tag_regisztral() is néha kiír ilyet?


pár tanács:

-ha a futásra lépéseire, hiba okára vagy kiváncsi, debuggolj (vs2005-vs2010: F5, és tegyél breakpointot a kritikus pontokra)

-ne egy fgv adat tároló beljesében lépjél ki a programból (exit), hanem inkább onnan térj vissza egy spec. értékkel, és a főprogramból. Memória takarítás, adatmentés jobb ott, meg a program is átláthatóbb

-a változókat angolul szokták elnevezni, te keverten (ember():itsAge(0),itsMagas(0) {})


sok sikert,

2011. szept. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!