Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért olyan nagyon ritka a...

Miért olyan nagyon ritka a női programozó? Nem értenek hozzá? Nem érdekli őket? Furcsa, ennyire más agy kell hozzá?

Figyelt kérdés
2011. szept. 25. 15:02
 1/9 anonim ***** válasza:

Ritka?:)

És nöi programozókat alkalmaznál vagy mért?:)

2011. szept. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én is az vagyok. De programozó matematikus. Az egyetemen kb 30 % lány volt a szakon.

A tanfolyamos programozóknál nincs ennyi.

Egy lány, ha már programozni akar,akkor az egyetemre megy.Szerintem.

2011. szept. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
30%?? Melyik egyetemen? Én a BME mérnök infóról tudok nyilatkozni, ott 10-15% körüli, alatti az arányuk. És ők bizonyos értelemben "mutásnak" számítanak XDXD
2011. szept. 25. 15:13
 4/9 anonim ***** válasza:

Programozáshoz jobban passzol a férfi logika, mint a női. Ettől függetlenül azért vagyunk a pályán egy páran, én például adatbázisokat javítok és webprogramozással is foglalkozom.


Az igazi programozáshoz (kódoláshoz) nem lenne kedvem :)

2011. szept. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A technika mindig is inkább a férfiakat érdekelte.
2011. szept. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Második vagyok,én az ELTE-n végeztem
2011. szept. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A BME-n az én évfolyamomban (2009-ben kezdtem) 5% volt kezdetben a lányok aránya (~30 fő a ~600-ból), de nekem úgy tűnik, hogy valamennyit növekszik (a fiúk nagyobb arányban adják fel).


Szerintem a fő ok az, hogy a lányok kevésbé érdeklődnek a téma iránt. Szerintem a humán érdeklődés inkább a lányokra, a reál inkább a fiúkra jellemző - persze vannak kivételek. A másik ok emellett az, hogy nem nagyon van elképzelésem, hogy hogyan lehet gyereket nevelni, ha valaki informatikusként dolgozik. Ha van a közelben egy segítő nagymama, akkor megoldható, de egyébként elképzelésem sincs, hogy lehet kezelni azt, ha határidő van és dolgozni kellene este 10-ig vagy akár egész éjjel, neked meg 5-kor el kéne hoznod a gyereket az oviból.

2011. szept. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Éppen azért jó,mert én osztom be mikor dolgozom. Csak olyan projektekbe szállok be,ami belefér az időmbe. Az biztos,hogy tudni kell mi mennyi idő lesz és ha látod, hoyg úszni fogsz akkor vagy le kell adni egy részt vagy bevonni valakit segíteni-

Ugyan én mostmár csak rendszert tervezek, de 3 gyerek mellett is nagyon jól lehetett/lehet csinálni

2011. szept. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy ezt meg lehet oldani, gondolkodtam már ezen egy ideje. Köszi, hogy leírtad.
2011. szept. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!