Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » 3D programozás, de milyen...

3D programozás, de milyen nyelven?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Eddig ActionScript3.0 -val (flash) foglalatoskodtam, de most szeretnék valamit, pl egy egyszerűbb játékot 3D-ben is alkotni.


Viszont nem tudom milyen nyelvet kezdjek el tanulni.

Néztem pár lehetőséget, bár nem tudom melyik lenne jobb kezdésnek.


- Adobe Shockwave (Lingo programming language)

- C++ 3D

- Java 3D

- OpenGL

vagy bármi más...


Fontos lenne, hogy legyen megfelelő oktatóanyag, ahonnét meg tudom tanulni (pl.: magyar nyelvű könyv).


Légy szíves segítsetek választani, illetve ha tudtok ajánlani könyvet vagy vmit hozzá akkor azt is írjátok mellé :)


Köszi


2011. szept. 25. 16:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Sajnálattal kell közölnöm, hogy ehhez nincs magyar oktató anyag. De aki itt a gyk-n kérdezi meg nem is ajánlom a programozást. Menj kapálni!
2011. szept. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
91%

Magyar nyelvü nincs nagyon de neten biztos rengeteget irnak hozá forumon

3D hez egy kész Engien t érdemes használni

.

Unreal 3 Engine - elvileg könyü és nagyon jó

Source SDK

Cryengine valameike

és van sok egyéb

.

Dark Basic Pro - komplett programozás és velekapcsolatos minden féle dolog (irnak bene játékokat is sokat /3D/)

FPS Creator x10 et is megnézheted bár itt nem igazán van egyedi tervezésre lehetöség

.

3D modelezésre Maya 3D t használnak

Néha még CAD programokar is (AutoCAD)

2011. szept. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!