Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Segítség!? A Pascalban kéne...

Segítség!? A Pascalban kéne levezetni a harmadfokú függvényt!

Figyelt kérdés
2011. szept. 25. 19:15
 1/7 Tom Benko ***** válasza:
Hogy érted azt, hogy levezetni?
2011. szept. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Fejtsd ki bővebben, mert így nem lehet segíteni!
2011. szept. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
[link] Asszem itt leírja a harmadfokú megoldó képletét. Ezt ha jól értem akkor leprogramozod, és az egyenletből csak az együtthatókat kell valahogy kivenned. Pascalban nem tudom hogy old meg, de én stringként kezelném és kikeresném az x előtti karaktert és számmá konvertálnám.
2011. szept. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát egy programot kéne írni, ami levezeti, hogy hogyan kell a harmadfokú egyenletet kiszámítani.
2011. szept. 26. 17:21
 5/7 Tom Benko ***** válasza:
Magyarán szólva a bizonyítás algoritmusát kell elkészíteni?
2011. szept. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen.
2011. szept. 28. 11:52
 7/7 Tom Benko ***** válasza:
Böe. A lépések: másodfokú tag eliminálása megfelelő helyettesítéssel, Az ismeretlen felírása két tag összegeként, átrendezés, az első fokú tag együtthatójára feltétel kivetése, ez alapján a harmad és hatodfokú tagra feltételek felírása, ebből a másodfokú rezolvens, majd ennek megoldása, és végül a kirótt feltétel kihasználása.
2011. szept. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!