Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Skype-on meg tudja nézni a...

Skype-on meg tudja nézni a beszélgetőpartnerem az IP címemet?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy MNS-en igen, de azt nem tudom, hogy Skype-on meg tudja-e nézni valamilyen programmal. Vagy a Skype abszolút biztosítja az anonimitást, mint ahogyan a gmail is?
2011. szept. 30. 19:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen.
2011. szept. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A gmail sem biztosítja.
2011. szept. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 sas15 ***** válasza:

gmail-en és skype-on is meg tudja nézni az ipdet

ezt qrvanehezen tudod elrejteni...szinte lehetetlen

2011. szept. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Persze a szolgáltatóig el is tud jutni, de hogy a szolgáltató kinek milyen ip-t oszt ki, azt nem fogod megtudni.
2011. szept. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Alapvetően kétféle módon müködhetnek ezek a rendszerek:


1. A szerver csak nyilvántartja a bejelentkezett felhasználók listáját, és frissiti a klienseket. Ekkor az szöveges üzenetek/kép/hang stb. közvetlenül a kliensek között kerül átvitelre, asszem az MSN pl. ilyen(Vagy régen ilyen volt). Ebben az esetben természetesen láthatod a partnered IP-jét.


2. A kliensek csak a szerverrel kommunikálnak, minden üzenet a szerveren megy keresztül, aki továbbitja a megfelelő kliens-nek. Ebben az esetben csak a szerver IP-jét látod, a partneredét nem. A gmail webes chat felülete pl. nagyon valószinü, hogy igy müködik, de szerintem a Facebook is.


A Skype valszeg az első csoportba tartozik, már csak amiatt is, hogy a rengeteg átvitt infó(kép, hang) máskülönben nagyon leterhelné a szervert. Persze az is lehet, hogy valami hibrid megoldás, tehát pl. a szöveges üzenetek a szerveren keresztül mennek, de a kép/hang viszont közvetlenül.

Mindenesetre egy netstat -a -o paranccsal könnyen ki lehet ezeket a dolgokat deriteni. Vagy WireShark, vagy valami más hálózatfigyelő programmal.



GMail-ban szerintem nem lehet megnézni. Legalábbis a webes felületbe épitett chat-en. Ott minden kommunikáció a szerveren keresztül megy át, tehát : te elküldöd a szervernek az üzenetet:

2011. okt. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem kell bonyolítani a dolgot. A Skype kiírja Hívás tulajdonságai között.

Hogy chat alatt van-e ilyen lehetőség azt nem tudom.

2011. okt. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
19:50: igen kíváncsi volnék, gmailen hogy nézed meg. Szerintem nem lehet.
2011. okt. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!