Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi a hiba ebben a pascal...

Mi a hiba ebben a pascal programban? (kép lent! )

Figyelt kérdés
[link]
2011. okt. 1. 22:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Leírja a program, hogy mi a hiba. A 17. sor előtt ; várható, de ELSE ágat talált.


Emlékeim szerint a parancsok, mint a read-readln vagy write-writeln mind ;-vel vannak lezárva. Nálad pedig végig hiányzik, és az első ilyen hibánál ki is írja a program hogy hiányzik. Értelmezni kellene a felkínált hibát és leírt megoldását.


(Másrészt pár órával ezelőtt volt pascalos kérdésed és rá válaszként ez a program, talán oda kellett volna írni, nem új témába feleslegesen. Azért is érdemes lett volna oda írni, mert az egyik válaszoló helyes parancsokat írt le, és ha normálisan másoltál volna akkor most nem lenne hibád, nem kellett volna emiatt kérdést kiírni.)


http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programozas_..

2011. okt. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyszerűbb lett volna beírni a kódot. Láttam hogy ezt is más oldotta meg helyetted.

Rakd be hogy ha rossz betűt ad meg akkor azt jelezze, csak hogy csinálj is valamit! Ha ezt nem másolod ide be akkor máskor nem segítek ilyen feladatnál.


program vicc;

uses crt;

var

c: char;

vicc1,vicc2,vicc3:string;

begin

clrscr;

vicc1:='Mi a női programozó rémálma? A végtelen ciklus.';

vicc2:='Anya és fia a benzinkúton: Fiam tankolsz? De anya, én healer vagyok.';

vicc3:='Mi a különbség a lószar és a windows 98 között? A lószarból még ki lehet lépni.';

writeln('Melyik viccet akarod?(A,B vagy C)');

readln(c);

if (c='a') or (c='A') then

writeln(vicc1)

else

if (c='b') or (c='B')

then

writeln(vicc2)

else

writeln(vicc3);


end.

2011. okt. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én a programot lezáró "end." elött még betennék egy "repeat until keypressed"-et is ha látni is szeretnéd a viccet.
2011. okt. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 _Jessy_ ***** válasza:
writeln(vicc1) és writeln(vicc2) után ; hiányzik
2011. okt. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!