Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A C# nyelvet bírom hasznosítan...

A C# nyelvet bírom hasznosítani a jövőmben? Van jövője ennek a nyelvnek vagy C++ keresettebb?

Figyelt kérdés
Milyen szakon/intézményben lehet ilyet tanulni?
2011. okt. 9. 16:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Programtervező informatikus/mérnökinformatikus esetleg gazdasági informatikusként tanulhatsz programozni magasabb szinten. A Neumannon (NIK) pl. C#-ot oktatnak, mert az m$ szép summával támogatja az intézményt.


Maga a nyelv nem rossz, szerintem jóval könnyebb benne programozni, mint C++-ban, ablakos alkalmazásokat meg pláne könnyebb létrehozni a Visual Studioba beépített WSIWYG editorral. Hátránya, hogy valamivel lassabb, és nem multiplatform (bár többnyire a gyakorlatban a C++-sem az, a platformfüggő libek miatt).


A C++ ennek ellenére még mindig keresettebb, de C# tudással is el lehet helyezkedni. Igazából minden nyelvvel el lehet helyezkedni, ha baromi jól értesz hozzá.

2011. okt. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

U.i: a magasabb szint természetesen relatív. Itt azt értettem, hogy nem Mórickás "adj össze két számot, írass ki 3 sor x-et Pascal-ban" szintű dolgok mennek.


De önmagában, otthoni gyakorlás nélkül egyik egyetem sem tud profi szinten megtanítani programozni. Pláne igaz ez az ilyen okleveles képzésekre.

2011. okt. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Érettségi előtt állok és az emelt szintű informatika érettségi programozás részéhez akartam nyelvet választani. A C#-ra jutottam mert a Pascalt nem akartam tovább tanulni annál amit az iskolában tanultam. Elkezdtem itthon a C#-ot és már 5 nap alatt olyan szinten vagyok mint a Pascallal voltam 1 év alatt. Csak azért felmerült a kérdés, hogy érettségi után kidobhatom, vagy akár egyetemen ezzel előnyel indulok. A programtervező informatikusra gondoltam én is szóval köszönöm a megerősítést. :)
2011. okt. 9. 17:36
 4/4 anonim ***** válasza:

Ok, de azért vigyázz azzal a "programtervező informatikussal". Csak akkor menj ilyen szakra, ha NAGYON penge vagy matekból, és ezt teljesen komolyan írom.


A programtervező informatikus nálunk itt Mo.-n a programtervező matematikusból lett "származtatva". Magyarországon nincs klasszikus programozó képzés, nálunk matematikus képzés megy, aki mellesleg tud programozni is. Ez a csúnya valóság.


A mérnökinformatikus egy fokkal könnyebb matek téren, de jellemzően bejönnek klasszikus mérnöki tárgyak (elektronika, fizika és társai), amelyek a proginfón nem feltétlenül vannak. Összességében ennek ellenére picit könnyebb talán.


A gazdaságinformatikus meg nagyon változó szinten megy mindenhol. Van ahol egy közgazdasági képzést kapsz, amihez csatolnak néhány informatikai tárgyat (PSZF), valahol pedig kőkemény mérnökképzés megy, egy kis közgázzal kiegészítve (pl. Szeged).


Bsc ide vagy oda, még mindig nagyok a különbségek.

2011. okt. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!