Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Megengedett programozói...

Megengedett programozói gyakorlat a suliban ha a ciklusban szerepel a break & continue?

Figyelt kérdés
Azt tudom,hogy a goto utasítást nem lehet.
2011. okt. 19. 23:21
 1/6 anonim ***** válasza:
csak ahol létszükséglet, nem igazán szerencsés mert később esetleg átláthatatlan lesz az egész.
2011. okt. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 _Jessy_ ***** válasza:
Néha megesik, hogy jelentős sebességnövekedést érhetsz el vele, ilyenkor szerintem jól jöhet. Hátránya viszont az, amit az előttem szóló is említett, hogy átláthatatlanná válhat a kód
2011. okt. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Breaktól vagy continue-tól mért lenne átláthatatlan a kód? Az kb olyan, mintha a függvény elején nem írhatnál return-t, csak a legeslegvégén, addig mindent if-ekbe ágyazva. A sok if szerintem átláthatatlanabb...a goto az persze más.
2011. okt. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A break CSAK switch-ben létszükséglet. Ha ciklusba bele kell írnod, akkor rossz a ciklusfeltételed vagy nem tudsz normális elágazást írni.
2011. okt. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha így vesszük, akkor a switch pedig nem létszükséglet és a nyelvi elemek nagy részét nem is kellene használni. Van úgy, hoyg sokkal átláthatóbb kódot lehet írni, ha pl egy while(true)-t írsz, és adott feltételek esetén break-elsz belőle. Persze ez nem azokra az esetekre vonatkozuk, amikor csak vmi egyszerű feltételtől függ valami, hanem amikor tényleg a ciklusmagon belül nagyon sok esetlehetséges, és néha ki kell belőle lépni. Break-től egyáltalán nem lesz átláthatatlan a kód, ha úgy csinálod.

Egyébként break, goto és continue nélkül is lehet áltláthatatlan kódot írni, ez nem ezektől függ.

2011. okt. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Ha ciklusba bele kell írnod, akkor rossz a ciklusfeltételed vagy nem tudsz normális elágazást írni."


Igen, ez az iskolás mantra. A valóságban meg az esetek döntő részében break;-el oldja meg az ember, ha ki akar lépni a ciklusból valamiért, mert sokkal jobban átlátható, mint egy k*rvabonyolult feltétel a while után. Könnyebb is megírni, mint mondjuk egy alapból bonyolult feltételes kifejezéshez pluszban hozzáfűzni még egy bonyolult kifejezést->kisebb a hibák esélye.

2011. okt. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!