Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A JavaScript elsajátítása kb....

A JavaScript elsajátítása kb. mennyivel könnyebb mint a C++? (első programnyelvként)

Figyelt kérdés

Olyan szintre hogy játékokat lehessen vele írni, kb olyanokat mint a Terraria vagy a Minecraft. (Pl. Terraria-t 3 emberből álló team dobta össze, szal nem kérek olyan megjegyzést hogy hol élek én egyedül játékot készíteni, megvan a társaság hozzá nyugi)

(Persze sok mindentől függ hogy kinek milyen nehéz, mennyi idő elsajátítani stb. ha tudtok személyes tapasztalatot is írjatok légyszi)


2011. okt. 24. 15:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Teráriát C#-ben írták, a Minecraftot Javában.

Javascript-tel nem tudom mennyire tudsz játékot írni, valószínűleg mindenféle tapasztalat nélkül nem fogsz.

C++-al nem kezdenék, akkor már inkább C-vel, és később arra könnyen ráépítheted a C++-t.


De kezdő nyelvnek a Pascal kiváló.

2011. okt. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
hogy hol élsz te egyedül játékot készíteni?
2011. okt. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 _Jessy_ ***** válasza:
Lehet egyedül játékot készíteni... 15-ös játékot, meg ehhez hasonlókat. Csak azt nem értem, kezdő nyelvként miért pont Pascal-t ajánl mindenki?!? Lehet kezdeni C++ -al is, vagy amit később használni akarsz. Az hogy a C++ objektumorientált nyelv nem jelenti azt, hogy rögtön ezzel kell kezdeni. A C++ is alkalmas arra, hogy eljuss az elemi típusok, függvények használatától az OOP-ig...
2011. okt. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Pascalban nagyon könnyű az alapokat megtanulni, mivel erősen típusos nyelv. Ha valaki 0-ról kezdi az egészet, akkor én is a Pascalt tudom javasolni. Ha az alapok már mennek, akkor pedig mindegy mivel folytatja.
2011. okt. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Javascript dinamikus weboldalak készítésére alkalmas, nem játékokra. Nem kell feltétlenül Pascallal kezdeni, Java, és C# is elég jó elsőnek. De nem csak csapat kell, hanem elhivatottság is, mivel nem olyan könnyű játékokat írni, mint egyesek hiszik.
2011. okt. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Abban azért szvsz megegyezhetünk, hogy a JavaScript is alkalmas játék fejlesztésére, de én sem ebben a nyelvben gondolkoznék, ha játékot kéne készítenem.

[link]

2011. okt. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Nem kell feltétlenül Pascallal kezdeni, Java, és C# is elég jó elsőnek."


Ezzel az a bibi, hogy a gondolkodásmódot és a tudást fel kell építeni. No már most, ha mindenre ott van az Array.sort() , array.add() és társai, alap algoritmusokat sem tud lekódolni majd, nem hogy bonyolultat. Szóval miután eljárásorientáltan tud programozni az ember és alap rendezések, függyvények, logikus gondolkodás már megy, akkor jöhet az OO paradigma, java, C# és társai.


És jöhetne a kötekedés, de hogy ezeket java és c#-ban is megírhatja és gyakorolhatja. És megfogja írni a rendezést, ha már alá van rakva?

2011. okt. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Bocs, de tényleg kötekedni fogok.

Elsőként is, szerintem ezek az alapok ugyanúgy le vannak kódolva pascalban is, szóval ott se kényszerül leprogramozni.

Másik meg, hogy aki lusta megcsinálni ilyeneket, hogy fejlessze a tudását, az mégis mit akar? Akkor tök mindegy hogy milyen nyelvet választ, úgyse tanul meg.

Különbségként én inkább a jobb dokumentáltságát, jobb ide támogatását, és a nyelv letisztultságát tudnám kiemelni. Hogy hátrány, vagy előny, én nem igazán tudom megmondani. Lehet előny pascal részére, mert jobban kell gondolkozni, de lehet hátrány is, mert mindenféle szintaktikai problémák, meg dokumentum hiány vonja el a figyelmedet a fő problémáról.

2011. okt. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Vitatkozni egészséges.


Az elején szertintem a függelékek és referenciák teljesen elegek. Nekem nem rémlik, hogy pascalban lenne ArrayList :D

Azzal én is egyetértek, hogy aki nem akarja az ne csinálja, de én inkább oktatói fejjel gondolkoztam.


Illetve nekem is nagyon jó alapot adott ez a fajta oktatás. Eljárásorientált nyelvek aztán OO. A pascal az egyszerűségével megszeretette a programozást, a C meg jobb volt és az eljárásorientált programozásom itt maxra fejlődött, utána az OO már semmi nem volt szinte.

2011. okt. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!