Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Kezdő vagyok még a programozás...

Kezdő vagyok még a programozás téren. és kicsit nehezen látom át a feladatot valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

Szóval Pascal háromszöget kell készítenem, ami nagyából kisebb segítséggel meg is van, a másik ami a feladathoz tartozik: a háromszögből a számok 3-al való osztási maradéka és ezeket ha lehet ki színezni ami osztható az piros ami nem osztható zöld, aztán ez még bonyolodik egy kicsit csak egyszer ezekre kéne egy kis válaszsegítség :D


Én úgy képzeltem el kb.,hogy egy n-ig tartó for ciklus amelyben egy IF-el vizsgálnám hogy osztahatóé hárommal vagy nem csak ezt ugy kéne hogy mielőtt kirajzolja a háromszeget egyből színezve írja be.. Remélem tudtok segíteni és nem fogalmaztam túl bonyolultan


2011. nov. 6. 08:23
 1/6 zsomkovacs ***** válasza:

Milyen nyelven írod? Eddig mi a kódod?


/amúgy majd ajánlom a páros-páratlan színezést, az is érdekes/

2011. nov. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Devc mivel orán a kezdő csoportban vagyok és ott azzal tanuljuk..

Amit idáig elterveztem az egy netről kapott segítség kicsit átírva mivel vannak benne olyan dolgok amiket még nem vettünk(pl. long factorial stb.)..


amit idáig úgy mond elterveztem az az hogy for ciklusban írom ki és valahogy elgondolásom szerint ebbe a ciklusba szeretném ha kiszínezné mindezt



for( c = 0 ; c <= i ; c++ )

printf("%ld ",factorial(i)/(factorial(c)*factorial(i-c)));


printf("\n");

}

2011. nov. 6. 09:21
 3/6 A kérdező kommentje:

és az hogy 3al való oszthatoságát azt pedig ugyancsak ide és valahogy így:


if(n%x==3) textcolor(12); printf("%i",n(?)\n);

ahol az n a háromszögbeli szám, az x az osztási maradék "vizsgáló hogy prím szám-é". És ami még valamiért nem jó, az az hogy az include-nál feltüntetem a conio.c-t és a textcolor vmiért hibát jelez..

2011. nov. 6. 09:27
 4/6 zsomkovacs ***** válasza:

A 3-al való oszthatóságot (n%3==0)-val tudod vizsgálni.


A textcolort nem tudom, hogy működik, de itt egy alternatív megoldás, ami semmi különlegeset nem használ:


[link]

2011. nov. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 zsomkovacs ***** válasza:

Vagy ami gond lehet a programodban:


A header neve, amit használni akarsz conio.h, nem conio.c. Először próbáld meg ezt átírni.

2011. nov. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

hát a színezés sehogy nemjó.. ha pedig a x%3==0 ra meg nem számolja ki rendesen..


így irtam:



#include<stdio.h>

#include<stdlib.h>

#define GREEN 32

long factorial(int);

int osztas (int);

int main()

{


int i, x, k;


printf("Usse be a szamot,hogy hany sor legyen a haromszogben\n");

scanf("%d",&x);


for (i=0;i<x;i++)

{

for (k=0;k<=(x-i-2);++k)

printf(" ");


for(k=0;k<=i;++k )

printf("%ld ",factorial(i)/(factorial(k)*factorial(i-k)));

if (x%3==0);printf(" A szamok oszthatoak 3-al\n",GREEN);

//printf(" A szamok nem oszthatoak 3-al\n");

printf("\n");

}

system("pause");

return 0;

}


long factorial(int x)

{

int k;

long result = 1;


for( k = 1 ; k <= x ; ++k)

result = result*k;


return ( result );

}

2011. nov. 6. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!