Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Valaki nem tudna esetleg...

Valaki nem tudna esetleg nekem olyan programot irni, amely kiirja a szamokat betukkel? Pascalban

Figyelt kérdés
2011. nov. 9. 20:37
 1/7 anonim ***** válasza:

olyan kell ami csak kiírja h:

1:egy

2:kettő

12:egykettő

vagy ami rendesen

12:tizenketőő...?

2011. nov. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hüye
2011. nov. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 kovpet ***** válasza:

Kissrác, a házi feladat az az, amit NEKED kell megcsinálnod, nem mással megcsináltatnod :)


De nem mondjátok, hogy 2011-ben még mindig Pascalt tanítanak az iskolákban...

2011. nov. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Szerintem ilyet találsz a neten is ezer darabot. Ha nem is Pascalban megírva, az elméletét ellesheted utána meg megírod Pascalban.
2011. nov. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hadd a pascalt c++ és kész.Tanárodnak meg mond meg,hogy ássa el magát a pascal tudásával együtt.
2011. nov. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

mivel a pascal nyelvi elemeiről szerzett röpke ismeretem is az előző évezredben használtam, így csak szóban tudok ötletet adni, egytől a milliós nagyságrendig.

deklarálsz egy változót, ami a számodat tárolja (szam) és 2 darab 7 elemű tömböt (t1, t2).

veszed a t1 tömböt, feltöltöd 10 hatványaival a legnagyobbtól visszafelé. a mi esetünkben egy 7 lépéses ciklussal (for ciklus?), ami beleírja a tömb megfelelő helyére a számot, a legelső helyre 1000000, majd elosztja 10-el. ha lefut a ciklusod, akkor a t1 így kell kinézzen:

1000000, 100000, 10000, 1000, 100, 10, 1.

a t2 tömböd minden elemét nullára állítod.

utána ismét indítasz egy ciklust, ami fogja a t1 első elemét és megvizsgálja, hogy a számod nagyobb vagy egyenlő nála(if utasítás). ha nagyobb (szam>=t1), akkor a t1 tömb elemét kivonod a számból (szam=szam-t1) és t2 tömb megfelelő sorszámú tagját megnöveled egyel. ha már a szam<t1, akkor veszed a tömb második elemét és lejátszod vele ugyanezt, egészen míg a végére nem jutsz a számnak.

gyakorlatilag helyiérték szerint szétbontod a számod.

majd kiíratáshoz ismét fogsz egy ciklust, ami végigpörgeti a t2 elemeit és ahol nem nulla azt kiírja, mellé a hozzá tartozó szöveggel.

pl: szam=3026054, akkor ilyennek kell kijönnie: 3 milió 2 tízezer 6 ezer 5 tíz 4.

ezután finomíthatod még a névadást.

2011. nov. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
18.000 forintért tudok.
2011. nov. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!