Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kezdjek el Assembly...

Hogyan kezdjek el Assembly programozást tanulni?

Figyelt kérdés

(Tudom üljek le és nosza... :D)


Mikrokontrollereket kell majd programozni. Elég kevés ideje van annak az illetőnek aki ezeket csinálja, én meg gondoltam, fejest ugrok az ismeretlenbe, megpróbálok segíteni neki DE :) ...előképzettségem, ismeretem... nulla. Hogyan, hol, mit kezdjek el, olvasni, nézni, hogy sikerüljön is segítenem neki? Ha sikerül megtanulnom, fogom tudni hasznosítani ezt máshol is? ...persze ez a jövő zenéje.

Válaszokat javaslatokat köszönöm :)


2011. nov. 28. 18:46
 1/7 _Jessy_ ***** válasza:
100%
Ha nincs semmi programozási gyakorlatod, akkor sajnos nem nagyon fogsz tudni neki segíteni. De ha esetleg mégis ilyen ketyeréket akarsz programozni, akkor nézz utána az adott mikrokontroller utasításkészletének, stb...
2011. nov. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jó de senki sem úgy született, hogy C-nyelven programozott, ők is elkezdték valahogy ... én is elszeretném kezdeni :)
2011. nov. 28. 19:22
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor először Free Pascalt tanuld hogy a változókat használd, aztán valami egyszerűbb, de használható nyelvet pl a Delphi, ami Pascal-ra épül, majd ha okos vagy, mehet a C++ vagy Java, amelyik tetszik, a 2 kb ugyan azon a szinten van, de ha van sok időd akkor a delphivel is kezdheted, és a FP-t kihagyhatod
2011. nov. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 _Jessy_ ***** válasza:
Szerintem ez esetben a pascal totális időpazarlás. Ha valaki assemblyben akar programozni, akkor inkább C-t tanuljon, ugyanis az áll legközelebb hozzá. A pascalnak mindössze annyi köze az egészhez, hogy a ugyanúgy a programtörzs előtt kell a "változókat" deklarálni. Ha viszont C-ben tanulsz először, akkor annyi előnyöd lesz, hogy nem fog problémát okozni, a mikrokontroller programozása, ami jó eséllyel C programozást jelent :)
2011. nov. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%
Csatlakozom az előttem szólóhoz. Kezdj el C-t tanulni, a legtöbb gyártó legtöbb termékéhez létezik C fordító. Ezzel egyidőben célszerű lehet x86os assemblyt elkezdeni tanulni.. így megszokod a "gépközeli gondolkodást", így későb nem fog gondot okozni az egyes chipek saját utasításkészletének megértése és használata. Hasznos lehet még a VHDL vagy a Verilog nyelv, ha esetleg valami FPGAval is akarsz dolgozni. Magyar nyelvű anyagokat be tudsz szerezni egyetemi weblapokról (ez nem mindig érhető el nyilvánosan), talán van valami az ebookz.hu -n is. Angol nyelvű tananyag van elég sok a neten, ami nyilvánosan is elérhető.
2011. nov. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ngyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat, javaslatokat! Már csak kitartás kell :)
2011. nov. 30. 13:19
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia üzenetbe írj nekem egy e-mail címet és küldök tananyagot :)
2011. dec. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!