Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Valaki segíteni a program...

Valaki segíteni a program megírásába (c++)?

Figyelt kérdés
Statisztika keresztnevekből:Kérje be a tankör (max 20 fő) keresztneveit, majd válassza ki ebből a leghosszabb, a legrövidebb, illetve a leggyakrabban elő forduló keresztneveket. Írassa ki melyik hány betűből áll, és hogy a legdivatosabb hányszor fordul elő.
2011. nov. 30. 15:39
1 2
 11/14 Mugen ***** válasza:

//letrehozzuk a segedtombunket

int t[20];

//kinullazzuk az elemeit

for (i=0;i<20;i++)

{

t[i]=0;

}

//Valasztunk egy nevet

for(int j=0;j<n;j++)

{

for(i=0;i<n;i++)

{

if (!strcmp(tankor[j].nev,tankor[i].nev)) //osszevetjuk az osszes nevvel. Ha egyezes van, akkor noveljuk a segedtombunk azon elemet, amelyik nevhez hasonlitjuk a tobbit.

{

t[j]++;

}

}

}

//maximum kereses hajtunk vegre a tombunkon

int max = 0;

int index = 0;

for (i=0;i<20;i++)

{

if (max < t[i])

{

max=t[i];

index=i;

}

}

//most mar megvan hogy hanyadik elem szerepel a legtobbszor, es hogy hanyszor.

2011. dec. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Mugen ***** válasza:
Remélem nem hibáztam benne. Ha valami nem tiszta, hogy hogy csináltam akkor kérdezz.
2011. dec. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Mugen ***** válasza:

Beillesztettem a kódomba. azon kívül, hogy a max-ot át kellett nevezzem, meg ki kellett irassam, nekem működött.

Így irattam ki:

cout << "Leggyakoribb nev: " << tankor[index].nev << " - " << t[index] << " szer szerepel\n";

2011. dec. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
köszi szépen nekem is működik most már
2011. dec. 6. 00:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!