Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Te neked melyik a kedvenc...

Te neked melyik a kedvenc prog nyelved és melyiket használod gyakrabban?

Figyelt kérdés

Szeretném ha le írnátok,hogy melyik programozási nyelvet használjátok előszeretettel,melyiket leggyakrabban.

Ne írjatok webprogramozási nyelveket! KÖSZI :)


Azt szeretném megtudni,hogy akik itt vannak a gyakorikérdések.hun azok melyik programozási nyelvet használják többször és melyik a kedvencük(web programozás nem tartozik ide most).


2011. dec. 1. 05:03
 1/7 A kérdező kommentje:

Én C++ párti vagyok és csak ezt a nyelvet tudom és nem is érdekel más prog nyelv.

És csakis hobbi szinten programozok.

2011. dec. 1. 05:05
 2/7 anonim ***** válasza:
Inkább a Pythont és a Fortrant szeretem, de az egyetemen főként Javát kell használnom. Valamennyire ismerem a C-t, C++-t, de nem nagyon volt alkalmam kipróbálni.
2011. dec. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Jöhetnek még válaszok mert egy felmérést tartok ami csak a gyakorikerdesek.hu - regisztrált tagjaira vonatkozik.
2011. dec. 1. 17:52
 4/7 anonim ***** válasza:

Munkámból adódóan leginkább C#-ot, VBA-t, MDX-et, SQL-t használok. A C#-ot nagyon bírom, VBA-t viszont rühellem.

A C++ is szimpi, bár abban nincs éles munkatapasztalatom.

2011. dec. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 tabaki ***** válasza:
Én dilettáns vagyok, mindig vágytam a C/C++-ra, de valahogy nem áll össze a fejemben. A Free Pascal az nagyon kézhez simul, főleg Lazarussal, a Python is helyes. A basicet nem komálom különösebben, de a Rapid-Q Basic nagyon bejött, általában elsőre abban fogalmazom meg a megoldást.
2011. dec. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 JulesM111 ***** válasza:

Szia Kérdező, egyet értek veled.

Részemről is C++ , de még C# is érdekes számomra.

GUI világát C#, dll-ek világa C++, hogy pontos legyek.

2011. dec. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Php, python, C++/C, java, javascript.

Ezeket a leggyakrabban, de volt egy halommal dolgom már.

(Lua, deplhi, ruby....)


Igazából nincs kedvencem, mindet másra, máskor használom.

Phpt, javascriptet webes dolgokhoz, pythont ha valamit gyorsan és egyszerűen kell megírni (konzolosan), javat, ha több platformos és/vagy GUI-s alkalmazás kell, C-t és C++-t, ha gyors vagy rendszer közeli kód kell (memória műveletek, stb).



Amúgy nincs olyan külön "webprogramozási" nyelv.

A php és a python is scriptnyelvek, az, hogy gyakran webprogramozásra használják őket, ez van.

A javascript is egy scriptnyelv, csak leginkább a webes dolgokkal kapcsolatban terjedt el. De agár játékokban is megtalálható!

(Ahogy amúgy php-t is lehet parancssorban futtatni.)

2011. dec. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!