Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy írhatok pascallal olyan...

Hogy írhatok pascallal olyan programot ami megír egy másik pascal programot?

Figyelt kérdés
kábé rekurzív programot írnék csak nem magát írja a program hanem egy újabb programba és ő maga megmaradna.
2011. dec. 2. 20:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Generálsz egy forráskódot, majd ezt fordítod és futtatod a meglévő programmal.

De minek ez?

2011. dec. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

hát én próbáltam ilyesmit csinálni, igaz C alatt, de próbáld meg átvinni(Ja nem biztos, hogy jó.Én így csináltam)

csinálsz egy menüt(ki lehet választani hogy mit csináljon/*bekérjen valamit, kiírjon stb.*/

ha megvan akkor ezt amit bekértél egy if-vel megnézed és majd az kiválasztja hogy mit adtál meg

ha pl kiírás van akkor write.t tesz be egy szövegfileba

...

talán így lehetne(Kezdő vagyok)

2011. dec. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 tabaki ***** válasza:
Nem biztos, hogy értem, amire gondolsz, de az egyszerűnek tűnik, hogy olvassa be magát a lemezről, aztán toldja meg a fájlnevet valami számlálóval, és írja vissza.
2011. dec. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
hát az egészet úgy gondoltam hogy mittudomén van egy programom amiben mondjuk van egy menü ahogy már itt is elhanhzott és a menüben van pl egy számológép pont tegyük fel a 3. pont és ha megnyomom a 3-ast akkor nem clrscr és bejön a számológép, hanem a pogram amiben a menü van marad, és egy új ablakban nyílik meg a számológép. mert dinamikus program csak az egymást követő parancsokat tudja követni a java meg össze vissza 'ugrál' :D és ezzel át lehetne hidalni a problémát. nem tudom mennyire érthető.
2011. dec. 2. 20:52
 5/12 A kérdező kommentje:
és nem a case parancs. hanem tényleg egy új ablakban nyílna meg a számológép úgy mint a grafikai résznél.
2011. dec. 2. 20:53
 6/12 tabaki ***** válasza:
Szerintem én már találkoztam ilyesféle szöveges ablak-unittal, ahhoz nem kell új programot írnia, hanem a képernyő- és memóriatartalmakat könyvelgeti. Arról gőzöm sin, hol, még az sincs kizárva, hogy eredendően benne van a Free Pascal példákban valahol, különben nemtom hol találtam volna rá, keresni biztosan nem kerestem, a programozós gépem meg nincs a neten.
2011. dec. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 tabaki ***** válasza:
*sincs
2011. dec. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
rendben megpróbálom megtalálni köszi
2011. dec. 2. 21:25
 9/12 tabaki ***** válasza:

A Crt unitban van egy window() nevű procedure, asszem azzal lehetett trükközni. Talán errefelé kutakodj:


[link]

2011. dec. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
wow köszi!
2011. dec. 3. 10:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!