Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A regular expression-ök...

A regular expression-ök Javaban gyorsabbak mint PHP-ban?

Figyelt kérdés

Jelenleg a regexp a bottleneck az algoritmusomban. Érdemes átírni az egészet Javaba, vagy nem lesz számottevően (min. 3x) gyorsabb?


(Tekintve hogy a PHP is a beépített külső librarykat használja, amik C++-ban vannak megírva (gondolom).)


2011. dec. 13. 20:18
 1/10 anonim ***** válasza:

hatékonyabb regex használata?:D

vagy máshogy megoldani, ha nem túl bonyolult (bár gondolom, ha ez lassítja az egészet, akkor nem egyszerű regexről van szó)

2011. dec. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
50,000 karakter hosszú strinben keres 3,6,9,stb. hosszúságú mintázatokat.
2011. dec. 13. 21:39
 3/10 anonim ***** válasza:
először akkor próbáld ki csak azt a részét :D
2011. dec. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Esetleg erre vethetsz egy pillantást: [link]

;)


Azt leginkább tesztekkel lehetne alátámasztani, hogy melyik a gyorsabb. Ugye a php-t egy interpreter dolgozza fel, a java meg előbb bytecode-ba fordul, amit a JVM futtat. Egyik sem közvetlen gépi kódú... :S

A 3*-os gyorsaságot erősen kétlem mondjuk, de talán PICIT gyorsabb lehet a java. (De ez gépfüggő is lehet... :S )

2011. dec. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ezt a :$-t nagyon gyorsan fejezd be mert írtó b-zis! De egyébként köszi a választ!
2011. dec. 15. 14:04
 6/10 anonim ***** válasza:
miért, mi bajod a melegekkel?
2011. dec. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, ez a "Ezt a :$-t nagyon gyorsan fejezd be mert írtó b-zis!" nekem szólt?

(4. vagyok)


Mert akkor sürgősen ajánlok neked egy szemüveget, vagy monitor pucolást... Vagy tanuld meg megkülönböztetni a $ (dollár jel)-et a S (s betű)-től!


Az általad említettből egy darab nem volt a szövegben. (Többnyire azért sem, mert én is igencsak rühellem.)

2011. dec. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
$ vagy S, tökmindegy, csak kis köcsögök írnak így...szégyeld magad ha fiú vagy!
2011. dec. 15. 21:22
 9/10 anonim ***** válasza:
Ennyi erővel semmilyen smilet ne használjon senki.
2011. dec. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Bocsi, most látom hogy kicsit erős volt amit írtam és nem akartalak megsérteni. De szerintem igazi férfi tényleg nem használ a :) és :D szmájlikon kívül mást. Ezt az S-est lányok szokták inkább!
2011. dec. 15. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!