Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Tudnátok ajánlani ingyenes és...

Tudnátok ajánlani ingyenes és legális programot, amiben lehet programozni C++-ban?

Figyelt kérdés
Tanuláshoz kellene az iskolába, de ott csak legális szoftvereket lehet használni, warez kizárva.
2011. dec. 14. 15:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%

Például Code::Blocks + MinGW C++

[link]

[link]

2011. dec. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
notepad++
2011. dec. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 delusion ***** válasza:

legelső szimpla szövegszerkesztő program

notepad++

dev-c++

code::blocks

c-free

quincy


ez tudtommal mind freeware. dev-c++-t használtam C-hez és C++-hoz, nekem megfelelt. többivel nem sok tapasztalatom van.

2011. dec. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
90%

Szükséged van

1.) fordítóra

2.) szerkesztőre

Ha winfos-t használsz, akkor mingw egy jó minőségű c++ fordító (lényegében egy gcc port).

Szövegszerkesztőnek pl code::blocks, netbeans tökéletes, de tolhatod akár notepadban is.


Ajánlom: dev-cpp-t annak van olyan telepítője, ami felrakja a mingw-t, amúgy meg egy fejlesztői környezet.

2011. dec. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ezek közül melyiknek a legegyszerűbb a használata kezdők számára?

2011. dec. 14. 16:48
 6/19 anonim ***** válasza:
Én azt ugyan nem ismerem, de az előző kommentelő válasza alapján a Dev-Cpp. (Egyben felrakható a fordító és a környezet.)
2011. dec. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
44%

Jézusom. CodeBlocks és DevC is egy nagy rakás kaki. Csak ezt tolják sok helyütt, ezt ismeri meg a tanuló azt ezt nyomatja (pont mint a Pascalosok).

Ami neked kell az fordító és szövegszerkesztő, ezek lehetnek egyben és külön is.

Különre: fordító van egy pár, gondolom Windows alá kell, akkor ott van a már említett MinGW, vagy ha jól sejtem van clang port is, de msvc-t is használhatsz, szövegszerkesztőnek meg notepad++, notepad2.


Egyben, IDE (integrált fejlesztőkörnyezet) kérdésben van egy rakás, devcnél jobb opció: QtCreator, Visual Studio Express.

2011. dec. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 _Jessy_ ***** válasza:
vindózerod eredeti? Mert ha nem, akkor a fentiek mind ugrottak :D Egyébként én is csak azt tudom mondani DevC++ CodeBlocks, esetleg a VisualC++ Express, vagy a Visual Studio 11
2011. dec. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
49%

Szia.


Ha kezdésnek kell, akkor csak azt tudom mondani, hogy szerezz egy Linux disztribúciót. Pl: Ubuntu-t.

sudo apt-get install gcc

szövegszerkesztő: gedit

terminálból fordítod, futtatod


legális - boldogság van :)

2011. dec. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Hamár linux, akkor vim! :D

Eleinte kín szenvedés, de pár nap után, többször gyorsabb leszel, mint bármilyen más editorban! (Még ha csak alap szinten használod is.)

2011. dec. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!