Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Tudnátok segíteni C#-ban?

Tudnátok segíteni C#-ban?

Figyelt kérdés

Eltudná nekem magyarázni valaki, hogy ezeket mikor használjuk- és hogy mire és hogy kell használni őket?

amit használok/használnom kell: Microsoft visual C# express 2010

(azt tudom hogy ezek ciklusokhoz kellenek)

pl.:

for

while

(ezekkel pedig bekérni lehet valami)

pl.:

int

bool

string


most tanulom ezeket, de nem nagyon értem :/

valaki légyszi segítsen*-*


2011. dec. 17. 18:27
 1/2 anonim ***** válasza:

A For és a While ciklusutasítások, ezeket használod pl amikor 1-től 8-ig nézed a számoknak a gyökét (for 1 to 8)


Az int, bool, string, long, double, char meg isten tudja mik vannak még, változó fajták. Az int az -harmincvalahányezertől +harmincvalahányezerig tud számolni, a long az akár 10 számjegyű (pl: 9milliárd) számot is meg tud jeleníteni, a boolean logikai változó ami lehet igaz (true) és hamis (false), a string pedig szavakat tud ábrázolni, de ha jól tudom csak az angol abc betűivel tud dolgozni.


Ha nem magyaráztam érthetően, akkor google-> programozási változók

2011. dec. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"A For és a While ciklusutasítások"

Eddig igaz a dolog.


Ami a többit illeti : nem változó-típusok, hanem adat-típusok, ami nem ugyanaz.

Az int adatípus például 32 bites egész számok tárolására való(Valójában az Int32 struct-ra egy szinoníma)

A bool az logikai változó(a Boolean struct szinonímája), ahogy előző is írta, értéke lehet true, vagy false.

A string pedig karakterlánc(Valójában egy immutable class), hossza nem korlátozott, karakterkészlete pedig Unicode, tehát tud ékezetes betűket is tárolni.

2011. dec. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!