Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Honnan tölthetném le a GCC-t...

Honnan tölthetném le a GCC-t windowsra?

Figyelt kérdés

kaptam egy C-s könyvet (Stephen G. Kochan - Programfejlesztés C nyelven), és ahhoz kéne, mivel a könyv írója is ezt veszi alapul.


a problémám pedig, hogy eddig egyetlen oldalt találtam, letöltöttem, és tömörített állomány volt. kibontottam, és kerestem benne valamilyen alkalmazást (a *.exe paranccsal), de nem találtam...


2011. dec. 25. 03:49
 1/10 A kérdező kommentje:
találtam egy másik oldalt, ugyanazzal a fájllal: gcc-4.6.2.tar.bz2
2011. dec. 25. 03:53
 2/10 A kérdező kommentje:
most már gondolom, hogy én vagyok a hülye, de akkor mit kell tennem, hogy tudjam használni?
2011. dec. 25. 04:05
 3/10 coopper ***** válasza:

Szia.


Olvasd el ezt : [link]


Sok sikert.

Üdv.

2011. dec. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 ejbenjaro ***** válasza:
MinGW, vagy Cygwin ezeknek nézzél utána. Az általad letöltött gcc feltehetően Linux alatt működik, ezért nem találtál benne exe fájlt.
2011. dec. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat, repülnek a zöldek! egyébként azt hiszem, azóta találtam olyat, ami elvileg windowsra van, de a különbség igazából csak annyi, hogy alig volt benne pár fájl a win-verzióban (projektek, akárcsak az előző verzióban is-ezt onnan tudom, hogy a visual studio megnyitotta), de sehol egy exe. rá is kerstem, hogy gcc.exe, erre valami teljesen mást dobott ki a google, ogy ez valami windows-os rendszerfolyamat (ha jól értelmeztem)

:D és most látom, hogy én a második találatot nyitottam meg, és az első a mingw oldala. de azért nem nyitottam meg, mert én ugye csak egy fájlt kerestem...


máris töltöm le a rogramot



Boldog Karácsonyt mindenkinek!

2011. dec. 25. 22:05
 6/10 A kérdező kommentje:
hát ez a unix...majdnem olyan mint a dos, azt leszámítva, hogy nem tudom kezelni. még szerencse, hogy a help parancs itt is működik
2011. dec. 25. 23:59
 7/10 A kérdező kommentje:
feladom, keresek egy grafikus környezetet...
2011. dec. 26. 05:50
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia.

Ha MinGW-s fejlesztőkörnyezet Windows-ra kezdőknek, akkor CodeBlock-s. Lehet projekteket létrehozni, amit egész egyszerűen lehet kezelni, és (viszonylag) jó is.

[link] innen pedig a 10.05 mingw verzió.


De ajánlom, hogy szerezz egy Linux disztribúciót, pl: Ubuntu-t, és azon kezdj el gyakorolni. De ezt te döntöd el. :)

2011. dec. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
hát nem akarom túl bonyolítani a gépet, most ugye win7 van, emellé nem szeretnék mást is telepíteni. találtam egy jó(nak tűnő) programot, IBM C C++ compiler, csak ahogy elnézem, ez csak párbeszédpaneleket, ikonokat és betűtípusokat tud létrehozni.
2011. dec. 26. 18:59
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönök minden segítséget, de visual studio-t kezdtem azóta a használni
2011. dec. 29. 04:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!