Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A Pascal egy programozási...

A Pascal egy programozási nyelv, a Visual Basic meg egy program amivel Pascal is lehet használni?

Figyelt kérdés
2012. jan. 3. 18:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

"A Pascal az általános célú programozási nyelvek közé tartozik. Sok helyen még mindig ezen tanítják a programozást, hiszen a szintaxisa egyszerű, könnyen érthető, ennek ellenére hatékony eszközt ad használója kezébe. Legelterjedtebb megvalósítása a Borland cég által készített Turbo Pascal, melynek segítségével DOS-os alkalmazásokat készíthetünk"


"A Visual Basic (VB) a Microsoft cég által kifejlesztett programozási nyelv illetve fejlesztői környezet.

A fejlesztőknek kényelmes és hatékony eszközt adott a Windows alkalmazások vizuális tervezéséhez."

pl kép:

[link]

tervező nézetet láthatod amint épp rápakoltak egy button-t( gombot).aztán 2 katt a buttonra és oda szokták írni a kód részét stb..Jó kis programokat lehet készíteni vele.PL :számológépet, különféle kalkulátorokat, képszerkesztőt stb.

ha érdekel olvass utána.

2012. jan. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

köszönöm

ha most szeretném kezdeni a programozás, akkor érdemes ezekkel kezdeni?

2012. jan. 3. 20:31
 3/14 anonim ***** válasza:

Azt mondják h Pascal-al érdemes kezdeni, de én abszolút nem így látom. Minden programozási nyelvnek megvannak a saját előnyei/hátrányai, könnyebbsége/nehézségei. Én se Pascal-al kezdtem, és nem bántam meg.


A Pascal is és a Visual Basic is programozási nyelvek, a Delphi-t hallhattad hogy egy program amiben Pascal nyelven lehet programozni.

2012. jan. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

neked is köszönöm

te mivel kezdted?

2012. jan. 4. 09:36
 5/14 anonim ***** válasza:
Pawn-al kezdtem, SA-MP -hez írtam vele szkripteket. Ráadásul Pawn-hoz nincs magyar nyelvű könyv, más példákkal és néha apró leírásokból tanultam, amelyek persze nem voltak professzionális minőségűek, sőt. Viszont ezután a Pascal könnyen megvolt.
2012. jan. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

értem.....

és mit javasolsz (te, vagy bárki) kezdésnek?

2012. jan. 7. 19:33
 7/14 anonim ***** válasza:

#3-as vagyok: Őőőőő.. azt hiszem kicsit pongyolán fogalmaztam. Sokan mondják hogy a Pascal tanulónyelvnek jó, és semmi többre, ez az amivel abszolút nem értek egyet. Minden programozási nyelvnek megvannak a nehézségei.


H melyikkel kezd: Nos szerintem ez attól függ h milyen téren szeretnél később programozni ill. mennyi szabadidőd van. Ha pl szereted a MS-DOS alkalmazásokat akkor Pascal-t ajánlom, de ha inkább grafikus felületűekkel foglalkozol szívesebben akkor C#-t. Véleményem szerint ha azért akarod elkezdeni, hogy később ebből élj, akkor fontos az is h mennyi szabadidőt szánsz arra h foglalkozz vele.


Ebben az esetben pl ha kevés szabadidőd van, vagy már hamarosan végzel a szakközépiskolában (nem tudom hány éves vagy, így ezért elnézést kérek ha már túl vagy rajta) akkor inkább C++ vagy C# mert ma már többségében C++ra keresnek embereket, Pascal/Delphi-re már nemnagyon.


Meg gondolom könyvből (könyvből vagy gépen könyvből) szeretnél tanulni, ez is részletkérdés. Ha csak hobbiból foglalkozol ezzel, akkor sztem teljesen lényegtelen.


Am megkérdezhetem h hány éves vagy, azért foglalkozol ezzel h később ebből élj, és h milyen területen szeretnél fejleszteni?


Üdv

2012. jan. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:

Én a Quick Basic-kel kezdtem. Ajánlom neked is!

qb64.net -ről letölthető.

Magyar ember találta ki a BASIC-et és nagyon jó nyelv, én egyszerűen imádom.

2012. jan. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Most 16 éves vagyok, 10.-es a középiskolában.

Azért foglalkozok ezzel, mert érdekel, és lehet, hogy majd később ezzel szeretnék foglalkozni... (érdekesebb, mint amivel az iskolában foglalkozunk :)

2012. jan. 8. 21:16
 10/14 anonim ***** válasza:
Én Visual Basic-el kezdtem, nagyon effektív, ha gyorsan akarsz desktop-alkalmazásokat összedobni.
2012. jan. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!