Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi a különbség és mikor...

Mi a különbség és mikor melyiket használjuk?

Figyelt kérdés

short proba();

long proba();



Értem a típusokat de mi a különbség?


2012. jan. 9. 21:20
 1/4 anonim ***** válasza:

(gondolom C, vagy C++ról van szó):

Mindkettő egész szám, a különbség csupán a méretben van. A short 2 bájt, a long pedig architektúrától függően 4 vagy 8, ebből adódóan jóval szélesebb intervallumban vehet fel értékeket. A short kb. -32ezertől 32ezerig vehet fel értékeket, a long pedig már milliárdos nagyságrend.

2012. jan. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Még annyit hozzáfűznék, hogy értelemszerűen akkor használsz short-ot, ha tudod hogy biztos nem fog túl nagy vagy túl kicsi értékeket felvenni, a longot pedig az ellenkező esetben.
2012. jan. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez függvény deklaráció
2012. jan. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

A kérdésnek alapból nincs értelme, mivel azt mondja hogy érti a típusokat, de épp a függvények visszatérési értékének a típusa a különbség, most akkor nem tudom mit nem ért, de én megpróbáltam arra válaszolni, ahogyan értelmeztem a kérdést. Remélem segítettem, ha meg nem akkor majd úgyis írja :)

2012. jan. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!