Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Gyorsít a futásidőn a tömöríte...

Gyorsít a futásidőn a tömörített kód?

Figyelt kérdés

Általában PHP, AJAX, JavaScript nyelveken készítek honlapokat. És arra lettem figyelmes, hogy találni a neten időnként olyan modulokat, amiket kompresszált kóddal tesznek közzé. Vagyis kiszedik a forráskódból a tagolásokat, szóközöket, sortöréseket onnan, ahol ez a program működését nézve szükségtelen, mert csak annyi szerepe van, hogy a programozó jobban átlássa azt. Ez azért érdekes, mert azt is észrevettem, hogy a normális átlátható kód, előfordulhat, hogy 2-3szor akkora méretű is lehet, mint a tömörített.

Kérdésem, hogy ezek a tömörített kódok a kisebb méretű fájl miatt futásidőben is jobbak, vagy csak annyi a lényege, hogy kisebb helyet foglaljon, esetleg nehezebb legyen átírni az átláthatatlansága végett?


Egy példa az érthetőség végett. Én így írom:

if($valami == "akármi")

{

$valami = "bármi";

}


Kompresszált kódban pedig:

if($valami=="akármi"){$valami="bármi";}


Bocs, ha hosszú lett.


2012. jan. 10. 15:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezeknek adatátviteli szempontbl van jelentőségük, hiszen a kisebb méret miatt előbb töltődnek be. A google az oldalak rangsorolásánál a sebesség alapján is dönt és van egy page speed optimalizáló cuccuk ami lepontozza az oldalad és tanácsokat tesz arra vonatkoztatva, hogy miként gyorsíthatod az oldalad. A google is figyelembe veszi ezen elveket a rangsorolásnál. Namost az egyik, hogy tömörített-e a kód. Nem csak az a lényeg, hogy minify rá van-e engedve, hanem h gzip-el tömörítve küldöd-e át (gzip is hasznos egy 50-60kb-os forráskódot 2-3kb körülre nyom le)


Namost a scriptek (még a php esetén is) értelmezse azzal kezdődik, hogy a kommentek és a felesleges részek (sortörések (már ahol nem string része) stb) eltávolításra kerülnek. Mivel az ilyen kódból már nem kell eltávolítani ezért minimális gyorsulás elérhető vele de ez szerintem még ezredmásodpercekben sem mérhet.

2012. jan. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ja, ez leginkább sebesség optimalizálást szolgál.

De "ha már", akkor használj valami rendes programot erre, ugyanis az nem csak kiveszi a fölösleges részeket, hanem jelentősen lerövidíti a kódot is. (Változó és függvénynevek cseréje stb... Meg esetleg gzippelés.)


Futás időben nem igazán van változás.

2012. jan. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem, tehát akkor adatátviteli jelentősége van többnyire. Köszönöm a válaszokat!
2012. jan. 11. 09:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!