Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C++-hoz hogyan lehet vizuális...

C++-hoz hogyan lehet vizuális felületet csinálni a sima, parancssoros felület helyett?

Figyelt kérdés
Egyáltalán milyen programmal kell? [Játékot szeretnék készíteni]És ezt egyáltalán érdemes-e c++-ban? A mesterséges intelligenciát hogy tudom megcsiálni?
2012. jan. 14. 15:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem kell,hozzá program azt is le lehet kódolni.

De nagyon nem könnyű.

Először az egész c++ nyelvet tanuld meg a lehető legrészletesebben és fogsz tudni csinálni.

2012. jan. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De esetleg nincsen olyan program, amivel meg lehet csinálni a vizuális felületet?
2012. jan. 14. 19:41
 3/6 anonim ***** válasza:

2D-s, 3D-s képmegjelenítés: DirectX vagy OpenGL (a DirectX valamivel egyszerűbb)


Windows szerű ablakok megvalósítása: winapi


A hangokhoz is létezik rengeteg függvénykönyvtár, de azzal ráérsz foglalkozni akkor, ha már van egy működő játékod


A komolyabb PC-s játékok nagy részét C++-ban fejlesztik, jó ezköz játékok fejlesztésére, de egyúttal hosszadalmas is. Léteznek direkt játékok fejlesztésére készült programok is: pl Game Maker, Construct, stb., ha valami egyszerű kis játékot akarsz akkor ilyesmit ajánlok, de ha komolyabbat, akkor jó a C++


A mesterséges intelligencia az általában programozással történik, pl. rengeteg feltételhez kötés (if)


[link]

[link]

2012. jan. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én hallotam egy bizonyos Google SketchUp nevű programról, és egy vidóban bemutatták, hogy egy játékok grafikáját meg lehet vele csinálni. Hogyan?
2012. jan. 15. 13:11
 5/6 anonim ***** válasza:

Próbáld meg az FPS Creator-t.


A lényege, hogy te is meg tudod csinálni a saját FPS játékodat, programozói tudás nélkül.


Ez lényegében egy "játékkészítő program".


A használatához keress tutorial-t, van kismillió.


Remélem tudtam segíteni.

2012. jan. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Figyelj, én tudom, hogy ez a könnyű útja annak, hogy legyen egy játékom, de hosszabb távon inkább megtanulom normálisan a c++-t és a dirct X-et, többre megyek véleményem szerint vele. Nem akarom, hogy az én játékom ilyen 12 1 tucat legyen amúgyse.
2012. jan. 15. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!