Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Valaki elmagyarázná nekem...

Valaki elmagyarázná nekem részletesen? Mert nem sikerült megértenem egy honlapról sem. Nagyon köszi.

Figyelt kérdés

Hogyan tudok parancssorból fordítani c++ kódot?

MinGW fordítót használok.És eddig a Code Block fejlesztői eszközt használok ha valamit fordítani kell mert nem tudom,hogy kell parancssorból.


Ha van 2 cpp fájlom,8 fejlécállományom a program directX et is használ akkor ezeket,hogyan fordítsam le parancssorban úgy,hogy kapjak egy debugot és releaset is.


Köszi,hogy időt szántok rám.


2012. jan. 26. 21:12
 1/5 iostream ***** válasza:

Nem fejlécállomány, hanem fejállomány.

Amúgy az alap, hogy

g++ -o programnév *.cpp


Ha -g-vel fordítod (azaz g++ -g ...), akkor telerakja debug információkkal. Alapból "release"-t fordít.

A directx-et hozzá kell valahogy linkelni. Ez a -L illetve -I kapcsolókkal érhető el (az előbbi a tényleges linkelés, az utóbbi a header állományoknak ad meg extra keresési helyet).


A legegyszerűbb módja a megtanulásának, ha pl a codeblocksban meglévő projektednél megnézed a makefilet, pontosabban a mingw-ben lévő make (mingw-make, vagy mingw32-make vagy ilyesmi néven lesz elérhető) programot elindítod a codeblocks által generált könyvtárban, és megnézed, ő milyen paraméterekkel futtatja a g++-t.

2012. jan. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ de teljesen érteni szeretném a parancssorból való fordítást nincs erre valami iszonyat részletes anyag valahol?

Mert én nem találok sehol most is azt keresem.

2012. jan. 26. 21:22
 3/5 anonim ***** válasza:
Ennél "részletesebb" nem lesz, itt minden paraméter lehetőséget megtalálsz: [link]
2012. jan. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Iszonyat nehéz felesleges megtanulni már így gondolom.
2012. jan. 26. 21:36
 5/5 A kérdező kommentje:

Megtanulom inkább de segítenetek kell egy kicsit legalább.


"A legegyszerűbb módja a megtanulásának, ha pl a codeblocksban meglévő projektednél megnézed a makefilet, pontosabban a mingw-ben lévő make (mingw-make, vagy mingw32-make vagy ilyesmi néven lesz elérhető) programot elindítod a codeblocks által generált könyvtárban, és megnézed, ő milyen paraméterekkel futtatja a g++-t."


Ezt nem tudom megcsinálni mert nincs a meglévő projektemnél semmilyen make fájl.

Akkor,hogy?

2012. febr. 4. 23:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!