Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Valaki mondana olyan Pascal...

Valaki mondana olyan Pascal Compiler-t ami Windows 7 64-biten elindul?

Figyelt kérdés
2012. jan. 27. 22:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Az éppen aktuális Delphi jogutód biztosan. Van valami Lazarus is.
2012. jan. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ingyenes: [link]
2012. jan. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 tabaki ***** válasza:

A Lazarus is ingyenes. Tulajdonképpen a Free Pascal grafikus felületre való kiépítése. A honlapjukon van Windows 64es letöltés, hogy az Win7-e okvetlenül, nem tudom.

A progit mindenesetre jó szívvel ajánlhatom, nagyon kellemes használni.


[link]

2012. jan. 28. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 iostream ***** válasza:

1. Használtam a Lazarust, és elfut Win7 64 biten.

2. Magyar billentyűzettel vannak gondjai (bizonyos szimbólumokra (ha jól rémlik az altgr+f/g, azaz a [/]) be van bindolva valami shortcut, és nem triviális, hogy lehet eltávolítani azt).

3. Szakszerűen IDE-nek hívják ezt, és meg kell mondjam, mocskosul tróger munkát végeztek.

2012. jan. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 tabaki ***** válasza:

Iostreamnek:

Hát, te tudod... Írd a javukra a jószándékú igyekezetet. Amúgy meg néhány év alatt nagyon sokat javult a rendszer, én remélem, hogy még tovább finomodik. Mint dilettáns, nem tudom megítélni, hogy programozói szemmel mi olyan veszettül tré a Lazarusban, szerintem egyszerűen és kényelmesen kezelhető. Profi szinten úgysem pascalt használ majd a kérdező, de addig is sok sikerélménnyel jár.

Asszem, ezt a megoldást, ahol elemekből össze tudod rakni az ablakokat, inkább RAD-nak szokás mondani. Például IDE a DevC++ is, grafikus tervező nélkül, de a fordítást kézben tartó környezettel. A Lazarusban éppen a rajzi tervezés lehetősége a lényeg.

2012. jan. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!