Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » , " A programozás mint munka,...

, " A programozás mint munka, és az odáig vezető út" Erről szeretnék egy kicsit többet tudni, (bővebben lent. )?

Figyelt kérdés

Már régóta nagyon foglalkoztat engem ez a munka, és szeretnék egy kicsit több infót tudni rólla, (Nem a jó pénz kereseti célból érdekell,)

1. Ha nem nagyon szeretem a matekot, csak a logikai részét , ez kizáró ok?

2. Gimis vagyok , és még az érettségi előtt állok, milyen jegyekre van szükségem hogy ezt tudjam majd tovább tanulni?+Angolt közepesen beszélem ,+melyik az-az iskola ahol majd ezt tudom tanulni?

3.Mivel kezdjem az alapok tanulását?(hogy lássam hogy tetszik e igazából)

4. Hamar ellehet vele helyezkedni?

Remélem kapok pár tanácsot. :)


2012. jan. 29. 15:30
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Még csak tervbe van, és még csak az alapokat nézegetem :-)
2012. jan. 30. 08:06
 12/17 anonim ***** válasza:

1. Hát nem kizáró ok, de azt tudnod kell, hogy egyetemen/főiskolán rengeteg matek van.


2. Hát én már több mint 10 éve érettségiztem, azóta már 5x átalakították a felvételi rendszert, szóval nem tudom :D De az én időmben matek, fizika, számítástechnika kellett.

Sok iskola van, de a BME a legjobb. Igaz, oda nagyon nehéz is bekerülni :D Én pl. egri fősulira jártam, és az is nagyon jó suli programozás szempontból.


3. Mondjuk Pascal-al, vegyél egy könyvet, amiben az alapok meg a jó sok példafeladat van.


4. Gyakorlatilag néhány hét alatt :) Persze ha valami értelmes technológiához értesz. PHP-val lehet, hogy sokkal tovább tart, mint mondjuk JAVA-val vagy C#-al, vagy C++-al.

2012. jan. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Utolsó: azzal, hogy a BME a legjobb azzal vitatkoznék. A BME-n eleve csak mérnök-informatikus képzés van. Ellenben az ELTE-n van programtervező info is, nem is akármilyen szinten!
2012. jan. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

"Rengeteg Matek"

Ez mit takar? :O

2012. jan. 31. 13:11
 15/17 iostream ***** válasza:
Ez azt jelenti, hogy sok matekot kell tanulnod. ELTE-n pl van kb 15-17 félévnyi tárgy, mármint régen volt, BSc-n most butították kicsit.
2012. jan. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
ELTE proginfen matekos tárgyak: Matematikai alapozás Analízisből 3 félév, Modellek és algoritmusok, Numerikus módszerek 2 félév, Valószínűségszámítás és statisztika, Diszkrét matematika 2 félév, Formális nyelvek és automaták (bár ez csak félig matek), Lineáris algebra, Logika és számításelmélet.
2012. jan. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Akk lesz mit tanulnom xD
2012. febr. 1. 21:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!