Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozást szeretnék tanulni...

Programozást szeretnék tanulni, kb. nulláról indulva, mert érdekel, főleg weblapkészítéssel kapcsolatosan. Tudnáátok segííteni?

Figyelt kérdés
Assembly-t ajánlottak kezdő nyelvnek ill. Python-t. Szerintetek is ezzel kezdenem?
2012. jan. 30. 12:11
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

én azt mondom h Pascal. az a legkönnyebb és ott kiderül mennyire fogod érteni a programozás logikáját.

weblaphoz meg html. majdd css,php,javascript...stb.

2012. jan. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

assemblyt abszolút NE. vagyis ne kezdésnek....jézusom. először egy kis turbo pascal vagy natív C, aztán ha azokban mennek az alapok (eljárások, függvények, tömbök, kiiratás, beolvasás stb.) akkor után a html, css, php


asm-nek ezekhez semmi köze. és nemis magas szintű nyelv

2012. jan. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

Azért az Assambly kezdő nyelvnek egy kicsit durva...

Nem hiszem, hogy majdnem gépi kódban kellene kezdened. De szerintem a c, vagy a c++, esetleg a c#, vagy a Java-val többre mész. A python is jó nyelv, de az inkább csak scriptnyelv. De ha nagyon kezdő vagy a témában, akkor próbáld meg Visual Basic-el.

2012. jan. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 iostream ***** válasza:
100%
Python nagyon jó erre a célra, de a PHP elterjedtebb. py2web, erre keress rá.
2012. jan. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítségeteket, ment mindenkinek a pont. Bár nem tom így eldönteni, hogy pl. Python akk. most jó v nem jó, mert mindegyikőtök mást mond szinte. Basic-ből pedig melyikkel kezdjem? Valamint ezek mind csak linux, unix-on futtathatóak/érdemes használni őket? Mert mintha anno középsuliban a Basic vmelyik formáját láttam volna xp-n az infós teremben.
2012. jan. 30. 13:49
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Ez az Assembly egyébként emberfüggő nekem azt könnyebb volt elsajátítani mint bármelyiket, de ez a ritkább eset. Szvsz python kezdésnek kiváló, ha azzal sem boldogulsz, akkor meg úgy is mindegy.
2012. jan. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 iostream ***** válasza:
100%
Utolsó jól mondja, a Python egy rémesen kezdőbarát nyelv, de komoly dolgokat is lehet benne csinálni. A legtöbb dolog Windowson is tökéletesen használható, így a programnyelvek nagy része is.
2012. jan. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Egyetértek a Phyton kezdőbarát, mert egyszerű... de biztos jó az, hogyha a kezdő nem szokja meg a különböző syntaktikai követelményeket?


Például kevés nyelv van ahol nem kell a változó típusát megadni.


Én ActionScript 3.0-val (flash) kezdtem, persze nem mondom, hogy ez jó kezdésnek... de nálam bevált :D

2012. jan. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Ha weblapokhoz kell, akkor kezdhetsz php-val.

Vele párhuzamosan tanulgatsz egy kicsi html-t, css-t és javascriptet. Ha ezek JÓL mennek, akkor már bármilyen weboldalt meg tudsz írni.


Ahhoz, hogy weblapokat csinálj fölösleges C-t tanulni. Persze, sokat tud segíteni, de ha ez a cél, akkor minek kitérőket tenni?

(Ha autót akarsz vezetni, akkor sem vizsgázol előbb le motorra nem? :P )


Amúgy a python is egy kiváló jó nyelv, az asm kicsit talán manapság "sok", mármint túl alacsony szintű. (Bár hasznos, ez vitathatatlan.)

A Pascalt viszont manapság én már nagyon nem ajánlom, inkább valami C szintaxisú nyelvet, illetve annál kicsit modernebb dolgokat.


(Amúgy én is évekkel ezelőtt még régen php-val kezdtem, azóta aktívan használom + tanultam már szinte mindent. Mindig a feladatra legalkalmasabb nyelvet érdemes választani. Nekem pl ha csak egy kis script kell, akkor ott a python, webhez a php, komolyabb, számításigényű cuccokhoz C vagy C++, ha csak egy könnyű, gyors cross-platform GUI-s cucc kell, akkor Java... :) )

2012. jan. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
A pythonnak pont az az erőssége, hogy a kezdőket megszabadítja az értelmetlen nyűglődéstől. Nem azon fog múlni a programozói jövője, hogy amikor ismerkedik a nyelvvel, akkor megtalálja-e azt hogy hol hagyott le egy kapcsos zárójelet, vagy egy pontos vesszőt. Későbbiekben ezt is el fogja sajátítani, de egy kezdőnek ezek értelmetlennek tűnő dolgok, amik eléggé nyögvenyelőssé teszik a tanulást. A lényeg hogy programozni meg tanuljon.
2012. jan. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!