Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi kell ahoz hogy hacker legyek?

Mi kell ahoz hogy hacker legyek?

Figyelt kérdés
Infókat kérnék hogy mit kell ahoz megtanulnom
2012. febr. 5. 11:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Kb mindent... De ha úgy kezdted, hogy itt kérdezel, akkor belőled valószínűleg sosem lesz hacker.
2012. febr. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát azt a tudást szerintem fel sem lehetne sorolni, de megpróbálkozok vele.


Nem tudom a korodat, de ha még nem vagy középiskolás, akkor először egy ilyen irányzatú iskola.


Mindenféle számítógépes alapokból a toppon lenni, mint alkatrészek, operációsrendszerek, programok beható ismerete. Rengeteg programnyelvet kell hogy ismerj profi módon, amiket többnyire magadtól kell elsajátítanod. Ha középiskolába végzel természetesen egyetemen valami informatikai kart választani, rengeteget foglalkozni a biztonsági rendszerekkel.


De ez csak egy pár csepp volt a tengernyi tudásból amit tudnod kéne hozzá.

2012. febr. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát, ez attól függ mit akarsz "hackelni". De igazából ami a legfontosabb, hogy tanulj meg programozni valamilyen nyelven.
2012. febr. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Figyelembe veve hol tetted fel a kerdest...

A valasz egyszeru...

CSODA!

2012. febr. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Azért ne dorongoljátok le szegényt, valahogy el kell kezdeni.
2012. febr. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Végül is a gyk-t már tudja használni..


Igazából sztem itt egy kis fogalomzavar áll fenn.


"Egyszerűen" programozónak kell lenned.

Aztán hogy a tudásod illegálisnak minősülő tevékenységre használod, egy másik tészta.

2012. febr. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
értem nagyon szépen köszönöm a válaszokat
2012. febr. 5. 16:23
 8/9 anonim ***** válasza:

Tudom hogy a kérdés már elég régi, de ha valakinek még panaszai támadnának e téren, figyelmébe ajánlom ezt a cikket: [link] . Továbbá ajánlanám a linux - a hackerek kedvence :) - tanulmányozását, beszerzését, a html, php, sql, c, lisp, perl és python nyelv megtanulásást (kezdés: python). ALAPNAK!!!

Ha csak a programozási részét nézzük, ezeket kell mindenképpen magas szinten megtanulni. Hogy mikor kezdheted úgy érezni, hogy már tudsz programozni? Akkor, amikor bármilyen kihívást állítasz vagy állítanak mások eléd, te teljesíted, BELEÉRTVE azt is, hogy API-k átnézésével 2 hét alatt képes vagy megtanulni egy új programozási nyelvet, mert már annyira rá vagy állva a rendszerre.


DE: ez még csak a programozói része a dolognak. A fentiek kellenek ahhoz, hogy jó programozó legyél. A hackerek programozók, de a programozók nem mind hackerek. Attól lesz valaki hacker, hogy az átlagnál magasabb IQ-val rendelkezik, szemfüles, minden alap és profi kódban észrevesz egy hibát. A hackerek mindig, mindenhol képesek észrevenni egy hibát, és rájönni miként juthatnak be egy rendszerbe azon a hibán keresztül. A hackereknek nagyon jó memóriájuk van, bármit képesek megjegyezni. Ha egyszer megjegyeznek egy hibalehetőséget valahol, azt többet nem felejtik el.


Ezt mind csak úgy tömören. Még részletesebben a mellékelt cikkben: [link]

2015. okt. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nyolcas, ez a rövid „könyv” marha jó volt, köszönö ;) (tudom, nem mai)
2018. márc. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!