Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A régi LCD játékokból (pl....

A régi LCD játékokból (pl. Tetris) ki lehet valahogy olvasni a programkódot?

Figyelt kérdés
Gondolom ezek gyárilag bele vannak égetve a romba, de milyen eszközzel lehetne olvasni?
2012. febr. 5. 13:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
mint amivel meg írják ez változó
2012. febr. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Figyelj, ha egyáltalán nem értesz a témához, akkor inkább hanyagold a hozzászólást. Köszi!
2012. febr. 6. 19:37
 3/11 anonim ***** válasza:
Meg tudod fejteni a Tetris gépi kódját, vagy miért ilyen fontos?
2012. febr. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Bocs, te is dillettáns vagy. Ha ki van olvasva a memóriájából hogy hogyan működik, akkor mit kellene megfejteni rajta?!
2012. febr. 6. 22:43
 5/11 tabaki ***** válasza:
100%

Pardony, kicsit későn,de érdekes az egyéniséged.

Ha valaki, akkor én tényleg dilettáns vagyok a témában, úgyhogy ezzel ne fáradj... Nem értem, mi bajod a második hozzászólóval, szerintem teljesen logikus a kérdés. Tételezzük fel, hogy sikerül kiolvasnod a rom tartalmát, és ott állsz egy nagy rakás számmal, ez ugyebár a gépi kód. Miért jelentené ez, hogy azt sikerült kiolvasnod, hogy HOGYAN működik a program? Ennyire vágod, hogy azon a procin milyen utasításokat jelentenek a számok? Hogy a névtelen címekre való ugrálások mit csinálnak? Őszintén gratulálok. Hallottam ugyan régi nagy programozókról, akik úgy olvassák a hexakódot, mint én a vernegyulát, de eddig hittem is, nem is. Azt már fél siker, hogy ezek szerint az egész csak hardverprobléma. Sajna, ebben sem tudok segíteni, de kérdezd meg a kollégáidat, valaki csak tudja a programozók krémjéből, hogy lehet kinyerni az adatokat egy olyan izéből...

2012. febr. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
55%
Nem kell kiszedni, google a barátod! Informatikus diák vagyok, és most pont platform játékokat csinálunk! Osztálytársakkal most éppen a mario-hoz hasonlóakat! De a kérdésedet helytelenül tetted fel! Oké hogy programkód de miben akarsz programozin? Mert egy rakás van! Visual C#, C++-> nem sokban térnek el, de ott van a Delphi is! Interneten fenn van egyébként a programkódja. Csak jól kell keresned. Hajrá, és lehetőleg legyél kedvesebb az emberekkel, még mindíg te vagy a kérdező, és ők próbálnak válaszolni! (több tiszteletet)
2012. máj. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Bocsi, de neked fogalmad sincs a kérdésről.


Van pl. egy kínai 2 gomb elemmel működő Tamagothcim. Annak hol fenn a forráskódja a neten?!

2012. máj. 25. 17:43
 8/11 anonim válasza:
A legrégibb konzoljátékokban is programok vannak, független hogy mivel működik! Akár krumpliból is nyerheti az energiát tök mindegy! Nem azt mondtam hogy mindennek fenn van a forráskódja! Aztmondtam, hogy a tetrisnek biztosan fenn van, és az ehhez hasonló játékoknak! Elmondom neked, hogy a számológépen is program fut! De annak csak is kizárólag egy dolga van-> hogy számoljon! Ugyan ez a te írt "tamagocsiddal" Szal ez pont rossz példa volt! Hogy tudna működni, ha nem dolgozza fel benne semmi az információkat? Keresgélj neten majdcsak találsz valamit.
2012. júl. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
90%

1. A dilettáns egy 'l' és itt szerintem közülünk te vagy az.

2. Olyan nincs hogy LCD játék. Az LCD egy kijelzőtípus, gondolom te a kis kézi konzolokra gondolsz (Tiger, stb).

3. Az eredeti kódot valószínűleg nem tudod megszerezni ugyanis le van fordítva binárisba. Ezt lehet hogy meg tudod szerezni de sok sikert hogy te azzal bármit is tudj kezdeni... Ezt kiolvasni nem nehéz, ha nem lennél teljesen laikus, könnyen menne és nem ide járkálnál kérdezni. (Csupán minimális elektronikai ismeretség kell)

2014. nov. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

1. Nem tudok egy szót leírni, ebből következik hogy buta vagyok mindenhez. Rendben, elfogadom. (A kérdéshez is teljesen kapcsolódik a magyar helyesírás.)


2. A Google több mint 4000 találatot dob ki arra hogy "lcd játék". Ha technikailag nem is helyes meghatározás, sokan használják a szókapcsolatot rajtam kívül is.


3. Nem szükséges ahhoz az eredeti kód, hogy az utasításokat tudjam olvasni. A kérdés feltevése óta egy amerikai csinált hasonlót, mint amit kérdeztem: [link]


A "sok sikert hogy te azzal bármit is tudj kezdeni" rosszindulatú mondatod ellenére ő tudott vele mit kezdeni.


(Persze tudom csak engem akartál lehülyézni, hogy ÉN biztosan nem tudok vele mit kezdeni, de a kérdés szempontjából nem az számít hogy a kérdés feltevője mit tud, hanem a válasz elvi lehetősége.)



"Ezt kiolvasni nem nehéz, ha nem lennél teljesen laikus."


Most komolyan azt gondolod, hogy ezzel a válasszal segítesz?! Nem tudsz hozzászólni a témához, de kikívánkozik belőled hogy kötekedj.

2014. nov. 27. 09:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!