Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Könyvtár feltörése nagyjából így?

Könyvtár feltörése nagyjából így?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Arról lenne szó hogy hogy érdekelne hogy tudnék egy könyvtárat feltörni vagy mappát. Pl: Játék mappa le van kódolva és csak akkor tudok tovább lépni ha beírom a kódot.C++-ban érdekelne.Gondolom először meg kellene nyittatnom a könyvtárat. Aztán beírni pl:100 változót amit felhasználhat a kód folyamán. Pl: Magyar ábc speciális karakterek és számok.

Ha az 1 nem jó akkor egy else ággal kellene folytatnia ami pl a 2 ha az se jó akkor 3.

Valahogy így tudom elképzelni.

Hibás a gondolatmenetem??

Csak olyan írjon aki érti a témát. Nem szeretném ha ez lenne: Minek akarsz feltörni valamit Te hacker ge**

Érdeklődés jellegében érdekelne.



2012. febr. 9. 15:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Milyen könyvtár, hol, milyen rendszeren?


Amúgy lehet szótár alapú támadással vagy brute forccal próbálkozni, de ha jó a jelszó, akkor esélytelen.

2012. febr. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Nemmmmm :DDD

Egyszerű.

Tudod Te.

Letöltesz a netröl egy játékot és kiszeretnéd bontani de kér egy kódot és azt. (nem cd-key)

Láttam már olyan programot is hogy a gyerek beillesztett 15 nyelv leggyakoribb 10 ezer szavát meg pl 500 speciális karaktert. És azokból kereste ki a program. Nem netröl szeretnék ilyet letölteni saját tudásommal és valaki segítségével szeretném megcsinálni. Gondolom van benne valamilyen ciklus is.

2012. febr. 9. 16:10
 3/14 anonim ***** válasza:

Jaaa, hogy jelszavazott tömörített állományt szeretnél kibontani.

Hát, ezt C-ben nem lenne könnyű, inkább nézd meg az AutoIt nevű cuccot, mert azzal egyből a bementi ablakba lehet próbálgatni a kódokat könnyen.


+ Egy szótár alapú törőt könnyű csinálni, csak kell egy szótár file, amit a program beolvas és egy for ciklussal végig próbálja a szavakat.


A brute force esetében meg ugyan ezt csinálja, csak az ABC betűiből generálja a kódokat, de ez már egy 3-4 karakteres jelszó esetében is órákat vesz időbe és exponenciálisan nő. Vagyis egy 6-7 karakteres jelszó már éveket vesz igénybe minimum.

2012. febr. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Igen ilyenre gondoltam!!!!!!!!!!!

Utána fogok nézni amiket leírtál !! :)))))

Nagyon szépen köszönöm !! :)

2012. febr. 9. 16:49
 5/14 A kérdező kommentje:
Az idővel kapcsolatban pedig azt olvastam hogy, az igazán komoly hackerek 8 bites-gépeket alkalmaznak mert az kevés számítási feladatot végez el. De nekem nincs ilyen és nincs is rá szükségem. :)
2012. febr. 9. 17:04
 6/14 anonim ***** válasza:
Ez az utolsó mondat úgy hülyeség ahogy van, inkább felejtsd el. :)
2012. febr. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Komoly?? :DD Ez hülyeség? Amúgy az AutoIt-nek hassolnó a "gerince" a c++ hoz meg a dos hoz szerintem
2012. febr. 9. 17:17
 8/14 anonim ***** válasza:
Hát, a nyelvezete inkább Pascalra hajaz, mint C-re.
2012. febr. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Sajnos magyar videót nem találtam róla... :S
2012. febr. 9. 17:31
 10/14 A kérdező kommentje:
Néztem vidiket. És face feltörő is van. És az 6 perc alatt feltört egy 7 karakteres jelszót. Te azt mondtad hogy az akár évek is lehetnek. A bonyolultságától is függ??
2012. febr. 9. 17:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!