Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hol kapok magyar segédanyagoka...

Hol kapok magyar segédanyagokat az alábbi témákban (NAGYON FONTOS) : time complexity (best case, worst case, avarage case), backtracking, black and white box testing, devide et impera, greedy, dynamic programming stb?

Figyelt kérdés
Python programozási nyelvet tanulunk, így a végére kicsit nehézzé váltak az alábbi témák, szeretném kicsit átvenni ezeket is a vizsgákra. Magyar honlapokra, anyagokra lenne szükségem, és nagyon fontos.

2012. febr. 13. 12:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha megvannak adva a számok 1-től 1000-ig, mi a minimum próbálkozások száma, ami ahhoz kell, hogy megtaláljunk egy bizonyos számot, ha csak annyi segítségünk van, hogy megtudjuk, hogy a keresett szám "nagyobb" vagy "kisebb", mint a mi általunk bepróbált szám. Tehát a minimum próbálkozások számát kérdezi ahhoz, hogy megtalálj egy specifikus számot. Ez természetesen 1 (ezt úgy hívják, hogy best case).


worst case: ez szerintem valami /adat/forgalom átirányításhoz kellhet mármint a hálózatoknál annál hallotam eddig /A hálozatoknál: Az egyik módszer, hogy minden elküldött csomag fejlécében egy számlálót helyezünk el. Ennek értékét minden csomópontban csökkentjük egészen nulláig. Az ilyen állapotú csomagokat egyszerűen kidobjuk. Amennyiben ismerjük a hálózat topológiáját és a vonalak állapotát késleltetési szempontból, akkor a számlálóban a célállomásig vezető út hosszát kell beállítanunk. Sajnos az esetek többségében nincsenek pontos információin a vonalak állapotára vonatkozólag. Ilyenkor a legrosszabb esetet kell figyelembe venni és a számláló értékét erre beállítani. A legrosszabb eset (worst case) a hálózat teljes mérete./


Bocsi de nem ismerem annyira a pythont mert én eddig a tpt, basicet használtam/használok és minimális szinten c-t tehátcsak következtetni tudok

2012. febr. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1. vagyok

backtracking [link]

black and white box testing

[link] A szoftvertesztelés alapfogalmai résznél találhatod...

[link]

dynamic programming nem tudom és nem is találtam

a devide et impera-ra meg azt dobta ki nekem hogy:oszd meg és uralkodj :D

2012. febr. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Backtracking: visszalépéses keresés


[link]


Bonyolultság, oszd-meg-és-uralkodj technika, mohó algoritmus itt:


[link]


Dinamikus programozás:


[link]

2012. febr. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha nem tudsz angolul, szépen beírod egy fordítóba:

best case->legjobb eset

worst case-> legrosszabb eset

average case-> átlagos eset


Ebből már könnyen ki lehet találni, hogy a best case az a lépésszám, ami legoptimálisabb esetben kell az algoritmus lefutásához. A worst case ennek az ellenkezője, az average case meg nyilván a kettő átlaga.

2012. febr. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 zsomkovacs ***** válasza:
Az average *nem* a legjobb és a legrosszabb átlaga, hanem az algoritmus összes érvényes inputjának lefutásához szükséges lépésszámok átlaga.
2012. febr. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Persze, elméletben. Na de a legtöbb algoritmusnak a összes érvényes inputja végtelen halmaz. Szóval soha a büdös életben nem fogod így kiszámolni az átlagát.
2012. febr. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 zsomkovacs ***** válasza:
Van, amikor ki lehet számítani, lehetséges végtelen sorokat összegezni, határérték is létezik. A legjobb és legrosszabb eset átlaga meg pont semmit nem mond az átlagos esetről. Pl. van egy program 100 lehetséges inputtal. 1 esetben 10 lépés van, 99 esetben 100. A te átlagod 55 lenne. A valódi átlag 99,1. Elég nagy az eltérés...
2012. febr. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!