Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Tervező vagy hasonló lehetne...

Tervező vagy hasonló lehetne belőlem?

Figyelt kérdés

olyan tervezőre gondoltam aki egy adott számítógépes vagy más játékot illetve abban szereplő karaktereket hoz létre.

Régi nagy álmom ,hogy egy nagy cégnél dolgozzak amiben én kreálom a cég számára a karaktereket de mivel nem sikerült ilyen iskolába kerülnöm így még lehetne belőlem ilyen szakember?Ilyen dolgokat lehet tanulni a közép iskola után ?

Tehát ez alatt azt értem ,hogy ha befejeztem az iskolát utána valami képzésen vagy máshol elsajátíthatom ezt a foglalkozást?


2012. febr. 18. 10:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Amit írsz, az rögtön három ember munkája, concept artist, 3d-tervező és a játék programozója. Az első inkább művész, a második kettő meg inkább infós, szóval nem egy nagy was ist das.
2012. febr. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Így van, egyáltalán nem mindegy, hogy pontosan mit is akarsz tervezni. Magát a játékot, vagy a modelleket? Esetleg textúrákat?


A két dolog (programozás vs design munka) jelentősen eltérő készségeket kíván. Az elsőhöz erőteljes matematikai ill. analitikus gondolkodás kell, a másikhoz művészi.

2012. febr. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
olyanra gondoltam ,hogy egy programmal megtervezném a karaktert és az szerepelne a játékban. De gondolom ,hogy egy WoW-hoz vagy Lotro-hoz tervező több diplomás és egyetemet végzett
2012. febr. 18. 10:47
 4/8 anonim ***** válasza:
Ahhoz meg nem kell diploma meg nemtudommilyen végzettség, csak kezdj el ismerkedni 3D-modellező szoftverekkel, aztán meglátod.
2012. febr. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
és céghez ,hogy kerülhetnék?
2012. febr. 18. 10:57
 6/8 anonim ***** válasza:
Először tanulj meg ilyen szoftvereket használni, aztán készíts referenciamunkákat, pakold ki valahova, és ha valahol ilyen embert keresnek, akkor tudsz mit mutogatni.
2012. febr. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy már előttem is írták, ha 3D modellezőssel 3D animációval, 2D grafikával szeretnél fogalalkozni, akkor az első dolog, hogy tanuld meg néhány alkalmazás használatát, amiket ilyen célokra használatosak.


2D rasztergarfikához:

Adobe Photoshop

Gimp (ingyenes)


2D vektorgrafikához:

Adobe Illustrator


3D modellezéshez és animációhoz:

3D Studio Max

Maya

Blender (ingyenes)

Zbrush (szobrászkodáshoz)

Poser

Chief Architect (épületmodellezéshez)


Még sok alkalmazást lehetne sorolni, amiket ilyen célokra lehet használni, de ezek a népszerűbb szoftverek közé tartoznak. Ha mélyebben beleásod magad a témába, és sokat gyakorolsz, akkor rá fogsz jönni, hogy mikor mely alkalmazásokat célszerű használni. Mindegyiknek vannak előnyei és hátrányai.

Egyébként a 3D Studio Max vagy Maya vagy Blender és egy resztergrafikus képszerkesztő magas szintű ismerete, ha úgy vesszük, elég is, hogy jó szakember legyél, de célszerű minél több szoftvert megismerni, mivel vannak olyan problémák, amiket bizonyos alkalmazásokkal sokkal könnyebb megoldani, és álláskeresésnél is jól jön, ha minél több szoftvert ismersz, mivel a cégek általában nem vásárolnak maguknak többféle szoftvert, hogy a alkalmazottaik válogatni tudjanak, hogy melyiken is szeretnének dolgozni.


Kitartó tanulással, gyakorlással pár év alatt magas szinten el lehet sajátítani ezeket az alkalmazásokat. Ha nagyobb esélyekkel szeretnél indulni az álláskeresésben, akkor célszerű valamilyen informatikai diplomát is szerzeni és minél több referenciával rendelkezni. Angol nyelvtudásra is szükséged lesz.

2012. febr. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Csak annyit szólnák hozzá hogy amikor a nagy neves céghez kerülsz ami most a nagy álom


akkor képzelj el egy számítógépet rajt a tervező progival

egy egyszerű széket amin ülsz és a főnöködet aki b@ztat

hogy mikor leszel kész :)

2012. febr. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!