Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Még amatőr vagyok. Hogy kell...

Még amatőr vagyok. Hogy kell csinálni Dev-C++ ban, hogy tovább futtassa az elkészíteni kívánt programot?

Figyelt kérdés
Akárhogy is írom be amit honlapon látok, az nem jó, mert mondjuk nem kell szóköz, nem kell enter stb... Részletesebb leírást kérek pls!!:)A nirmális válaszokat előre is köszönöm!!

2012. febr. 18. 13:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Részletesebb kérdést kérünk! Nem lehet érteni, mit akarsz, csak tippelni tudok.

Hogy ne záródjon be a konzol ablak a program guttatása után, írj egy getch()-t. pl.:

#include<stdio.h>

int main(){

printf("alma\n");

getch();

}


Az entereket és a szóközöket a preprocesszornak szóló # üzenetek után a kódban nem veszi figyelembe, a jobb átláthatóságot szolgálják.

2012. febr. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
ugy ahogy volt bemasoltam az egeszet, beillesztettem dev c++ ba, de még mindig a másodperc törtrésze alatt lefut :S
2012. febr. 18. 14:16
 3/4 iostream ***** válasza:

Ilyenkor szokták javasolni a system("pause"); függvényhívást, ami persze csak windows alatt működik. De ha zavar, hogy gyorsan lefut, rakhatsz bele egy üres ciklust is:


for(int i(0); i<1000000000; ++i)

{}


Ha nincs optimalizálás bekapcsolva, ez szépen meg fogja akasztani a programot legalább egy kis időre.

2012. febr. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
egy gyengébb gép akár le is fagyhat.
2012. márc. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!