Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A programozás jó munka?

A programozás jó munka?

Figyelt kérdés

Megszívom ha ezt a szakmást választom?


ill. hallottam már azt a kifejezést hogy könnyen ki lehet égni?

ez mit takar?


2012. febr. 24. 20:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Próbálj meg eladóként vagy ingatlanügynökként dolgozni néhány évet, aztán lemondasz majd a vesédről hogy programozó lehess.
2012. febr. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
tehát sokkal jobb mint ezek a szakmák ha jól értem.
2012. febr. 24. 21:08
 3/12 iostream ***** válasza:
Irodai munka, fizikailag könnyű, általában a főnök is megbecsül VALAMENNYIRE (ez azért erősen változó).
2012. febr. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Minden szellemi munkában ki lehet égni, ezért fontos hogy ha programozó leszel akkor szeresd is. A másik dolog, hogy eléggé hajtós, otthontanulós a dolog már középiskolában, persze nem gond ha később kezded, de akkor gatya fel!


A kiégést szerintem úgy a legkönnyebb elkerülni, hogy sportolsz,hangszeren játszol(én gitáron) és a saját kikapcsolódásodra is programozol dolgokat, vagy haverokkal/interneten szerveződve csináltok egy-egy érdekes projektet.

2012. febr. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Így van, csak felfogás kérdése a dolog... :) nem szabad az egész életedet erre építened, akármennyire is kívánja a szakma, mert hogy kívánja.
2012. febr. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lehet elkerülni a kiégést. Szellemileg iszonyatosan megterhelő, ráadásul rohadtul frusztráló, hogy nyáron a qrvajó időben is az irodában kuksolsz.

Nem véletlen, hogy 40 feletti programozót szinte nem is találsz.

Persze vannak kivételek: ha valaki annyira kocka, hogy ez a rohadt ámítógép a mindene, akkor valószínűleg később fog kiégni, vagy egyáltalán nem. De én pl. 30 éves vagyok, még 5 éve sincs, hogy a szakmában dolgozok, de már eléggé tele van vele a tököm.

2012. febr. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 iostream ***** válasza:
100%
Ha 30 évesen még csak 5 éve dolgozol a szakmában az azt jelzi, hogy nem ez volt amit elterveztél. Tehát te nem szívesen csinálod ezt. Nyílván neked nem jó.
2012. febr. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hát erre ráhibáztál, középiskolás koromban meg sem fordult a fejemben, hogy egyszer majd programozó leszek :D
2012. febr. 25. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A programozás egy olyan munka, amit szeretni kell.

Ha nem ez volt a terved, ne csodálkozz, hogy megutáltad/kiégtél. :)

Ez már-már egy életforma... :D

2012. febr. 25. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
a jó programozók mind 30-40 év felettiek, csak megjegyzem. Mégpedig azért, mert a programozásban az egyik legfontosabb dolog a tapasztalat, és 10 év munkával a hátad mögött már elég jól ismered a nyelvet.
2012. febr. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!